رفتن به محتوای اصلی
اجرای ساندویچ پنل سقفی

اجرای ساندویچ پنل سقفی

همان گونه که می دانیم، ارزش یک ساختمان یا سازه به استحکام آن است و برای استحکام ساختمان باید از مصالح مرغوبی استفاده کرد. ساندویچ پنل سقفی یکی از با کیفیت ترین مصالح ساختمانی می باشد؛ در هنگام اجرای ساندویچ پنل سقفی باید نکاتی را برای نصب این پنل ها رعایت کنیم. کبیر پانل با استفاده از، بهترین کیفیت و نصب سریع ساندویچ پنل بهترین گزینه برای خرید این مصالح می باشد.

اجرای ساندویچ پنل سقفی

ساندویچ پنل سقفی چیست؟

ساندویچ پنل سقفی ، برای پوشاندن سقف استفاده می شوند و دارای گام های ذوزنقه ای شکل می باشد؛ این ساندویچ پنل ها به علت ذوزنقه ای بودن و داشتن شکل اورلپ در مقابل نفوذ آب مقاومت بسیار بالایی دارند و آب در آن ها به هیچ عنوان نفوذ نمی کند.  ساندویچ پنل سقفی، به صورت عرضی و طولی در ساختمان توسط ناودانی مخصوص با ضخامت ۲ یا ۱٫۵ میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد؛ برای اتصال این ناودانی ها به شاسی از پرچ با فاصله گذاری ۲۵ تا ۳۰ متر استفاده می شود.

اجرای ساندویچ پنل سقفی

برای اجرای ساندویچ پنل سقفی، در ابتدا باید فاصله بین تکیه گاه های اصلی اجرا شده بر روی سقف مورد توجه قرار گیرد و بر اساس آن زیر سازی را انجام می دهند. در گام بعدی بعد از مشخص نمودن جای آبرو، پنل ها را برروی تیرهای فرعی که عموما از جنس پروفیل سبک ۴۰ × ۸۰ و یا ۴۰ ×۴۰  قرار می دهند؛ و در سازه های صنعتی و سوله از پروفیل با مقطع Z مورد استفاده قرار می گیرد. به ازای هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی، باید یک پیچ سرمته گالوانیزه استفاده شود؛ باید توجه داشته باشیم ساندویچ پانل‌ها به صورت اورلپ در کنار هم قرار گیرند، زیرا این کار باعث آب بندی شدن و جلوگیری از نفوذ آب می شود که بسیار حائز اهمیت است. در مرحله آخر بهتر است جهت زیباسازی و درزگیری ساختمان از ورق فلاشینگ و ورق آبرو استفاده شود.   

نکات مهم در اجرای ساندویچ پانل سقفی کبیرپانل

در اجرای ساندویچ پنل ها نکاتی حائز اهمیت است.

  • فاصله بین ستون ها، عرض کلی بنا، محل نصب پنل ها.
  • ارتفاع پنل، شدت وزش باد.
  • واشر دار بودن پیچ ها.
  • به گام پیچ ها و ارتفاع آن ها بسیار مهم است.
  • از چسب سیلیکون برای درز بندی پنل ها استفاده شود.
  • زیر سازی باید به صورت  استراکچر سقف اجرا شود.
  • زیبا سازی و پوشاندن پیچ و پرچ.
  • نحوه قرار گرفتن نری مورد توجه قرار گیرد.
  • استفاده از فلاشینگ‌ها و آبروها در محل مناسب.

ابزار مورد استفاده در اجرای ساندویچ پنل سقفی

برای اجرای ساندویچ پنل ها، باید از ابزار های مخصوص این کار استفاده کرد؛ مانند: ریسمان، ابزار لوله کشی، ماژیک جهت ترسیم دقیق تر، سشوار صنعتی، متر برای اندازه گیری، اره پنل بر جهت برش دادن پنل ها، فوم پلی اورتان جهت چسباندن تاسیسات پنل ها، ابزار سیم کشی برق، قیچی برش سیم مفتول، گره زنه دستی که جهت گره زدن سیم مفتول ها مورد استفاده قرار می گیرد، هیتره با ساختار گرمایشی که جهت ذوب نمودن عایق پنل برای انجام کارهای تاسیساتی مورد استفاده قرار می گیرد و دستگاه گره زنی که جهت گره زدن شبکه های مش پانل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 نمایندگی کبیر پانل

جهت نصب و اجرای پنل های سقفی، با کارشناسان و مشاوران کبیر پانل تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا