فوم پلی یورتان تخته ای

فوم پلی یورتان تخته ای به عنوان یکی از بهترین عایق ها در قسمت های مختلفی قابل استفاده می باشد. این فوم به عنوان یک عایق حرارتی بسیار مناسب و با کیفیت عمل می کند. مقاومت این فوم نیز بسیار بالا بوده و میزان هدایت گرما از سایر وسایل همچون آهن، چوب و… را به کم ترین میزان خود می رساند. امروزه در ساندویچ پانل های با کیفیت نیز از این فوم برای افزایش راندمان و کیفیت محصول استفاده می شود. 

مشخصات انواع عایق فوم تخته ای

در ساخت این فوم از مواد مختلفی همچون پلی یورتان، ایزوسیانورات‏ و البته پلی استایرن استفاده می شود. فوم پلی یورتان امروزه به عنوان یکی از بهترین فوم ها در صنایع مختلف شناخته و مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که از ضریب انتقال حرارتی بسیار پایینی برخوردار است. همچنین می تواند میزان سرما تا ۱۲۰ درجه و گرما را تا منفی ۲۰۰ حفظ کند. این ماده از واکنش بین هیدروکسیل، گازهای مجاز، افزودنی های ضد آتش و دیگر مواد به دست می آید.

این نوع فوم انواع مختلفی دارد که باعث می شود در صنایع مختلف همچون پتروشیمی، داروسازی، گاز و… برای عایق لوله و مخازن استفاده می شود. همچنین از نوع فوم پلی یورتان تخته ای در صنعت ساختمان سازی و در انواع ساندویچ پانل استفاده می شود.

مشخصات انواع عایق فوم تخته ای

انواع فوم های تخته ای

فوم تخته ای پلی اورتان و پلی ایزوسیانورات

نحوه عملکرد این دو نوع فوم نزدیک به هم می باشد. و شما متناسب با نیازتان می توانید از ضخامت های مختلفی استفاده نمایید. در فوم پلی یورتان تخته ای و ایزوسیانورات در برابر سرما منفی ۱۰۰ و گرمای ۲۵۰ درجه مقاومت بالایی وجود دارد. و فوم در این تغییرات دمایی به هیچ عنوان تغییر شکل نمی دهد. به همین دلیل از این فوم در ساندویچ پانل سقفی بیشتر استفاده می شود. از دیگر مزایای این نوع فوم می توان به رمقاومت در برابر روبت هوا و بخار آب نیز اشاره کرد

فوم تخته ای گسترش یافته اکسترود شده

این نوع فوم اکسترود شده نیز همانند فوم گسترش یافته است. بدین شکل که پلی استایرن با مواد مختلفی ترکیب می شود، در صورت لزوم و پس از حرارت دیدن به شکل فوم دلخواه در می آید. در این مدل از فوم تخته ای یک گاز نیز به آن اضافه می شود. این فوم نسبت به فوم گسترش یافته از قیمت بالاتری برخوردار است. همچنین به همان میزان نیز از مقاومت و استحکام بالاتری نیز سود می برد. همچنین به دلیل مقاومت خوب در برابر رطوبت در قسمت های مختلف نیز از آن استفاده می شود.

فوم پلی استایرن تخته ای گسترش یافته

از این نوع فوم به دلیل ساختار بسته ای که دارد در صنایع مختلف برای سخت تجهیزات استفاده می شود، مانند وسایل حمل و نقل. این نوع فوم از پلی استایرن به همراه ماده ای مایعی شکل به نام پنتان به دست می آید. به منظور افزایش گستردگی آن چندین مرتبه نیز حرارت دیده می شود تا به شکل فوم مورد نظر در بیاید. این عایق به همراه سایر مواد نیز به کار می رود. به طور مثال اگر شرایطی که از این نوع عایق استفاده یم کند، ممکن است آب به آن برسد، می توانید از لایه های حفاظتی دیگری در کنار این فوم بهره ببرید.

ویژگی های فوم پلی یورتان دو رو فویل

دارای ضریب انتقال حرارت بسیار پایین

مقاومت بالا در برابر فرسودگی و خوردگی

مقاومت بالا در مقابل رطوبت و اسید

دارای خاصیت ضد باکتریایی و عدم امکان نفوذ جانوران موذی

بسیار سبک

مقاومت بالا در برابر تغییرات دمایی

• امکان تغییر چگالی از ۳۰ الی ۱۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب

فوم پلی یورتان تخته ای

قیمت ورق فوم پلی یورتان

اگر به دنبال شرکتی مطمئن در خرید ورق های پلی یورتان هستید، کبیرپانل  را با اطمینان انتخاب کنید و بهترین کیفیت ورق های پلی اورتان را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

به دلیل پیشرفت علم، هر روز شاهد نوآوری های شگفت انگیز در تمام صنایع هستیم. این رشد روز به روز در حال افزایش است و مطمئناً صنعت ساختمان از این قافله عقب نیست.

 ورق های پلی اورتان با برندهای مختلف ایرانی و خارجی موجود در بازار داخلی با بالاترین کیفیت می باشد.

اکثر خریداران این ورق برای خرید محصول مورد نظر، اندازه، ضخامت و قیمت ورق پلی اورتان را در نظر می گیرند.

هر اندازه و نوع این ورق پلی اورتان عملکرد خاصی دارد. ورق های پلی اورتان با توجه به نیاز صنعت و سفارش شما تهیه و عرضه می شود. هرچه ضخامت لایه پلی یورتان کمتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. شایان ذکر است که مدل های وارداتی به دلیل کیفیت خوب و بهتری که دارند و تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد و کمی گران تر هستند

خرید فوم پلی یورتان

جهت کسب اطلاع بیشتر برای خرید فوم پلی یورتان، می توانید با ما در ارتباط باشید. تا مشاوران متخصص ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.