رفتن به محتوای اصلی
قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل

مصالح مختلفی هستند که در ساخت انواع سازه مانند ساختمان‌ها، سوله‌ها، کارخانه‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرند، یکی از این مصالح مدرن و بسیار پر کاربرد، ساندویچ پانل می‌باشد. این محصول به دلیل مزایای زیادی که دارد در بین سازندگان ساختمان از محبوبیت بالایی برخوردار شده است؛ به دلیل محبوبیت بالای این محصول، بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌ها هستند که اقدام به ساخت ساندویچ پانل با قیمت‌های متفاوت کرده‌اند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی قیمت ساندویچ پانل بپردازیم.

 

ساندویچ پانل چیست؟

 

قیمت ساندویچ پانل در بازار

 

پیش از اینکه بخواهیم به بررسی قیمت ساندویچ پانل بپردازیم، باید اطلاعاتی را در مورد خود ساندویچ پانل بدست آوریم.

ساندویچ پانل نوعی مصالح ساخت و ساز پیش ساخته بوده که می‌توان از آن جهت ساخت دیوار و سقف انواع سازه‌ها استفاده کرد. این پانل از سه لایه تشکیل می‌شود؛ یک لایه سبک در بین دو ورقه که شکل و ساختار اصلی تشکیل دهنده ساندویچ پانل است. به دلیل ویژگی‌هایی که این محصول دارد، ساخت سازه‌ها با ساندویچ پانل ساده‌تر و ایمن‌تر شده است؛ به گونه‌ای می‌توان گفت که این محصول یک جایگزین مناسب برای مصالح سنتی مانند سیمان، آجر و گچ می‌باشد.

 

مزایای ساندویچ پانل

 

مزایای قیمت ساندویچ پانل

 

همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، ساندویچ پانل از محبوبیت بالایی برخورداری است و علت این محبوبیت‌ها، مزایای این محصول می‌باشد. مزایای ساندویچ پانل به شرح زیر می‌باشد:

 • وزن پایین ساندویچ پانل که جابه‌جایی آن را ساده کرده است.
 • استحکام بالا که امنیت سازه‌ها را افزایش داده است.
 • مقاومت بالا ساندویچ پانل در برابر عواملی مانند آتش سوزی و زلزله.
 • یک عایق عالی در برابر عوامل حرارتی، برودتی و صوتی.
 • برخورداری از خاصیت مونتاژ و دمونتاژ.
 • مقاوم در بربر زنگ زدگی.
 • مقاوم در برابر رشد گیاهان و نفوذ حشرات موذی.
 • قیمت نسبتاً پایین در مقایسه با مصالح سنتی مانند سیمان و آجر.

البته درست است که قیمت ساندویچ پانل نسبت به مصالح سنتی پایین‌تر است، ولی هرچقدر که کیفیت ساخت این محصول بالاتر باشد، مشخصاً از قیمت بالاتری نیز برخوردار می‌شود.

کاربرد ساندویچ پانل

 

ساندویچ پانل

 

کاربرد ساندویچ پانل در صنایع ساختمانی و مصرفی بسیار گسترده است. این پانل ها به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود برای ایجاد سازه ها استفاده می شوند:

 

 • سبک و مقاوم
 • ساختمان های مسکونی و تجاری
 • انبارها
 • سالن های ورزشی
 • درب سردخانه 
 • صنایع بزرگ

هسته عایق ساندویچ پانل ها از مواد مختلفی مانند فوم پلی استایرن (EPS)، پلی اورتان (PUR) یا پلی ایزوسیانورات (PIR) ساخته شده است که دارای خواص عایق حرارتی و صوتی بالایی هستند.
ساندویچ پانل علاوه بر کاربردهای ساختمانی در سایر صنایع نیز کاربرد فراوانی دارد. در صنعت حمل و نقل از ساندویچ پانل به عنوان پوسته کشتی ها، کانتینرها و وسایل نقلیه استفاده می شود. از آنجایی که این پنل ها عملکرد حرارتی و صوتی بالایی دارند، در صنایع دیگر مانند یخچال، سردخانه، سالن های صوتی، پمپ بنزین و نفت، صنایع الکترونیک و فضای ساختمان برای کنترل گرما و صدا مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین ساندویچ پانل ها کاربردهای مختلفی در بخش کشاورزی و آب و هوا دارند. در بخش کشاورزی از این پانل ها برای ساخت سالن های دامداری، گلخانه ها، انبارهای محصولات کشاورزی و سایر سازه های مرتبط با صنعت کشاورزی استفاده می شود. این پانل ها با عایق حرارتی مناسب و مقاومت در برابر عوامل جوی محیطی مناسب برای رشد و نگهداری انواع گیاهان فراهم می کنند.
به طور کلی، ساندویچ پانل‌ها با توجه به ویژگی‌های فراوان و کاربردهای متنوعشان، به عنوان یک راه حل نوین و کارآمد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و توانسته‌اند به دلیل سادگی نصب، عملکرد برتر، اقتصادی بودن و امکان بازیافت، توجه بسیاری را به خود جلب کنند.

انواع ساندویچ پانل را بشناسید

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل از نظر قیمت ساندویچ پانل، برند، جنس، کاربرد، کیفیت، و … دارای انواع متنوعی می‌باشد، ولی به طور کلی تمامی این پانل‌ها در دو دسته ساندویچ پانل سقفی و دیواری قرار می‌گیرند. مشخصات این دو دسته به شرح زیر می‌باشد:

ساندویچ پانل دیواری

همانطور که از اسم این ساندویچ پانل پیدا، محصولی است که جهت ساخت دیوار سازه‌هایی مانند سوله‌ها، کانکس و … به کار گرفته می‌شود و دارای ظاهری شیار دار می‌باشد. ساندویچ پانل دیواری دارای یک فاق و زبانه بوده و در انواع مختلفی مانند پیچ مخفی و شیار دار و … تولید می‌شود؛ بخش‌های نر و مادگی پانل دیواری به صورت کامل با یکدیگر چفت می‌شود، به گونه‌ای که امکان نفوذ آب در آن وجود ندارد. قیمت ساندویچ پانل دیواری بسته به کیفیت، نوع، مواد، ساختار و … آن، متفاوت می‌باشد.

ساندویچ پانل سقفی

یکی دیگر از دسته‌های انواع ساندویچ پانل، ساندویچ پانل سقفی بوده که دارای ظاهری گام دار می‌باشد. این محصول در دو نوع سه گام و پنج گام تولید می‌شود و در ساخت سقف انواع سازه‌ها مانند سوله‌های صنعتی، کانکس‌های پیش ساخته و ساختمان ویلایی کاربرد فراوانی دارد. این محصول به دلیل مقاومت بالایی که دارد، دارای طول عمر زیادی می‌باشد؛ در صورت استفاده از ساندویچ پانل سقفی جهت ساخت سقف سازه‌ها، جدا از صرف هزینه کمتر، به هنگام رخدادن حوادثی مانند سیل و زلزله، خسارت کمی به وجود می‌آید.

 

عوامل مؤثر بر قیمت ساندویچ پانل

موارد بسیاری هستند که می‌توانند تعیین کننده قیمت ساندویچ پانل باشند؛ ولی به طور کلی، اصلی‌ترین عوامل تعیین کنند قیمت این محصول، به شرح زیر می‌باشد:

نوع ساندویچ پانل

همانطور که گفتیم، ساندویچ پانل در دو نوع سقفی و دیواری تولید می‌شود؛ بسته به اینکه قصد خرید کدام یک را دارید، قیمت‌ها نیز متفاوت می‌شود.

نوع فوم ساندویچ پانل

در لایه میانی ساندویچ پانل از یک فوم استفاده می‌شود؛ بسته به اینکه چه نوع فومی به کار برده شده باشد، قیمت ساندویچ پانل متفاوت می‌باشد.

نوع ورق ساندویچ پانل

یک ورق به عنوان پوشش خارجی بر روی ساندویچ پانل قرار دارد که بسته به کاربرد آن می‌تواند از جنس آلوزینک، گالوانیزه و یا آلومینیوم باشد. هر یک از انواع ورق‌ها، ویژگی‌ها و قیمت‌های مختص به خود را دارند.

تولید کننده ساندویچ پانل

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت ساندویچ پانل، برند تولید کننده آن می‌باشد. اعتبار شرکت تولید کننده یک ساندویچ پانل، به طور مستقیم بر روی قیمت محصولات خود، تأثیر گذار خواهد بود. در واقع اعتبار یک شرکت جزو اصلی‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت یک محصول می‌باشد.

دانسیته و یا چگالی ساندویچ پانل

به فشردگی فوم پانل که با میزان عایق بودن ساندویچ پانل رابطه مستقیم دارد، دانسیته یا چگالی ساندویچ پانل گفته می‌شود. دانسیته بیشتر به معنای عایق حرارتی بهتر و در نهایت قیمت بالاتر می‌باشد.

کیفیت تزریق فوم ساندویچ پانل

یکی از مراحل ساخت ساندویچ پانل، تزریق یکنواخت فوم در بین ورق‌ها می‌باشند؛ هر چقدر که تزریق فوم به صورت اصولی‌تر و استانداردتری صورت بگیرد، کیفیت ساندویچ پانل به همان اندازه افزایش و در نتیجه، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

ابعاد و ضخامت ساندویچ پانل

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت یک پانل ساندویچی، مشخصات فنی آن می‌باشد؛ مشخصاً به هر میزان که ابعاد و ضخامت یک پانل ساندویچی بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود.

قیمت ارز و دلار

آخرین موردی که بر روی قیمت ساندویچ پانل تأثیر دارد، قیمت ارز و دلار و نوسانات مداوم آن‌ها می‌باشد، که این نوسانات به طور مستقیم، بر روی قیمت هر محصولی تأثیر خواهند گذاشت.

 

نکات خرید ساندویچ پانل

به هنگام خرید ساندویچ پانل، جدا از قیمت ساندویچ پانل به نکات زیر توجه داشته باشید تا بهترین محصول را خریداری نمایید:

هدف

توجه داشته باشید که هدف شما از ساخت و ساز چیست؟ بسته به هدف خود، پانلی را خریداری نمایید که پاسخگوی نیاز شما باشد.

موقعیت جغرافیایی

پس از تعیین هدف خود، دقت داشته باشید که سازه خود در چه موقعیت جغرافیایی و شرایط محیطی قرار دارد؛ بسته به شرایط محیطی متفاوت، شما انتخاب‌های متفاوتی را پیش رو خواهید داشت، عدم توجه به این موضوع از کیفیت کار شما می‌کاهد.

جنس ورق

ساندویچ پانل می‌تواند از جنس آلوزینک، ورق‌های گالوانیزه یا ورق آلومینیومی باشد؛ بسته به نوع جنس ورق، طول عمر، استحکام و انعطاف پانل متفاوت خواهد شد. به هنگام خرید خود حتماً به نیاز خود و جنس ورق، توجه داشته باشید.

جنس فوم میانی

همانند جنس ورق، باید به جنس فوم میانی که بین ۲ لایه محصول شده است، توجه داشته باشید. در بین انواع فوم میانی، فوم پلی اورتان بهترین و پرکاربردترین فوم به شمار می‌رود.

شکل ورق‌ها

اتصالات و شکل ظاهری ورق‌ها در استحکام، نما و نحوه چینش آن تأثیر دارد؛ این فرم دهی، می‌توانند برای هر تولید کننده بر اساس سلیقه طراح و مشتری، کارایی ساندویچ پانل، قوانین برندینگ و … متفاوت باشد.

دستگاه تولید کننده ساندویچ پنل

یک ساندویچ پانل که با دستگاه نامرغوب و غیر استاندارد ساخته شده باشد، از کارایی مثبت و خوبی برخوردار نبوده و به هنگام نصب، مشکلاتی از قبیل برش نامتوازن و غیر اصولی را برای شما به وجود خواهد آورد. پس حتماً به هنگام خرید به این موضوع توجه داشته باشید که دستگاه تولیدی مطابق با استانداردهای جهانی باشد.

برند و شرکت تولید کننده

بسته به برند و شرکت تولید کننده پانل، قیمت ساندویچ پانل و کیفیت آن تغییر خواهد کرد. شرکت‌های معتبر، کیفیت را در اولویت کار خود قرار داده و یک محصول باکیفیت را به شما تحویل خواهند داد.

ضمانت‌نامه

آخرین و مهم‌ترین نکته در خرید محصول از جمله ساندویچ پانل، توجه به این موضوع است که آیا محصول از ضمانت‌نامه برخوردار بوده یا خیر. فروشندگانی که محصولات آن‌ها از ضمانت‌نامه برخوردار نمی‌باشند، در واقع دارند کیفیت پایین کار خود را تأیید می‌کنند.

 

خرید ساندویچ پانل از کبیر پانل

خرید ساندویچ پانل

همان طور که اشاره شد، ساندویچ پانل‌ها از نظر طرح و رنگ از تنوع بسیاری برخوردار هستند و شما می‌توانید در سایت کبیر پانل نسبت به خرید محصول مد نظر خود اقدام نمایید. به همین منظور، جهت کسب اطلاع بیشتر در زمینه قیمت ساندویچ پانل یا خرید ساندویچ پانل با ما در ارتباط باشید تا مشاوران متخصص ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

برای خرید ساندویچ پانل ابتدا باید کارایی پروژه خود را در نظر بگیرید سپس با توجه به متراژ سازه خود، اقدام به خرید ساندویچ پانل نمایید. با توجه به امکانات و خواسته هایی که شما از سازه دارید، نوع ساندویچ پنل تعیین شده و نصاب ها اقدام به نصب و راه‌اندازی پروژه می‌نمایند.

سایت  کبیرپانل با چندین سال سابقه در ساخت و اجرای پروژه های سنگین، می‌تواند شما را در امر انتخاب و خرید ساندویچ پانل های مناسب برای سازه شما، راهنمایی نماید. از این رو شما می‌توانید با برقرای تماس با کارشناسان ما راهنمایی های لازم در جهت انتخاب نوع ساندویچ پانل (دیوار و یا سقفی) دریافت نمایید

 

۰۲۱۲۸۴۲۴۸۳۰

۰۲۱۲۶۷۶۰۲۰۸

۰۹۱۲۹۵۳۰۸۳۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا