رفتن به محتوای اصلی

فلاشینگ ساندویچ پانل

امروزه بسیار از افراد از ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری و غیره در ساختمان های خود استفاده می کنند. فلاشینگ ورقی است که فاصله بین درز این پانل ها را پوشش می دهد. فلاشینگ ها در محل اتصال دیوارها و سقف ها نصب شده و درز بین آن ها را پنهان می کند.

این ابزار بنا بر اهداف طراحی که شامل طرح ها و پروفیل های فلاشینگ و عملکرد آن می شود در نوع های متنوعی از ورقهای روغنی، سیاه و گالوانیزه با ضخامت های مختلف دلخواه تولید می شود. ابعاد و اندازه و مقاطع  فلاشینگ ها بسته به اندازه نهایی کار شده می باشدکه متغیر است. جنس فلاشینگ ها از ورق گالوانیزه و یا آلوزینک و یا آلومینیوم می باشد که ضخامت آنها هم متغیر است.

فلاشینگ ساندویچ پانل

از جمله مزایای نمای شیروانی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. پنهان نمودن خرپای شیروانی
  2. ایجاد نمای زیبا در زیر سقف شیروانی
  3. آب‌بندی مناسب در انتهای سقف شیروانی
  4. استفاده به عنوان، دیواره آب بند، درزبند و هوابند
  5. جلوگیری از پیچیدن باد در سازه و جدا شدن ورق شیروانی 

انواع فلاشینگ پانل در کبیرپانل

عرضه فلاشینگ ها در کیبر پانل، طی سفارش های مشتریان گرامی در مدل های، فلاشینگ U، نبشی و تیزه صورت می گیرد.

فلاشینگ ساندویچ پانل

فلاشینگ U  ( به شکل U می باشد با زوایای خمکاری شده ۹۰ درجه ):

از محبوب ترین مدل های فلاشینگ ها در بین مشتریان، فلاشینگ U می باشد که با زوایای خمکاری ۹۰ درجه عرضه و روانه بازار می شود. این نوع فلاشینگ پر مصرف برای پوشش دور تا دور حاشیه ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این فلاشینگ U می تواند برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری نیز مورد مصرف قرار گیرد و حتی در مواردی که ارتفاع دیوار کوتاه باشد می توان به جای آهن کشی از این نوع فلاشینگ استفاده کرد. از مهم ترین مزیت های فلاشینگ های U ایجاد استحکام و صاف نگهداشتن لبه های ورق می باشد، چرا که اگر این خم کوچک وجود نداشته باشد لبه های فلاشینگ به صورت موجی در طول کار حرکت می کند که در نهایت نمای خوبی ندارد.

فلاشینگ ساندویچ پانل

فلاشینگ نبشی (به شکل Lمی باشد با زاویه ۹۰ درجه):

نوع دیگر فلاشینگ ها مدل نبشی می باشد که به شکل L با زاویه ۹۰ درجه در بازار شناخته می شود. این مدل دارای دو نوع داخل رنگی و بیرون رنگی می باشد. فلاشینگ نبشی بیشتر برای گوشه های کار در محل رسیدن دو دیوار به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. عمده استفاده از فلاشینگ های نبشی، برای پوشاندن نقاط اتصال سقف به دیوار به صورت افقی از داخل یا از خارج کار می باشد. اگر به دنبال زیبایی هستید می توانید با استفاده از رنگ های مکمل به پروژه خود زیبایی بیشتری ببخشید. شما می توانید فلاشینگ های نبشی را در رنگ بندی های مختلف و اندازه های سفارشی از کبیر پانل خریداری نمایید.

 

فلاشینگ پله دار (به شکل Z)

به شکل پله پله اجرا شده و برای بیشتر نماهای ساختمانی کاربرد دارد. فلاشینگ پله ای در زاویه های ۹۰ درجه تولید شده و به بازار عرضه می گردد.این مدل از فلاشینگ جهت جلوگیری از پوسیدگی و یا خرابی ورق ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین طرح سه پله آن، از ورود آب به محیط جلوگیری خواهد کرد.

فلاشینگ آبرو

یک ابزار ضد آب می باشد که توانایی نگه داشتن و هدایت آب از مسیر خود به جای دیگر را به صورت مطمئن دارد. از این نوع فلاشینگ ها می توان برای افزایش بهره وری آبروها استفاده کرد. از مزایای این ابزار می توان به زیبا سازی ساختمان ها و پنهان نمودن آب بندی سازه ها اشاره کرد. این ابزار در استفاده از فلاشینگ ها، در پشت بام و یا نقطی که در معرض بارش باران قرار دارند یک وسیله حیاتی به شمار می رود. شما دوستان می توانید برای خرید، فلاشینگ های آبرو در اندازهای سفارشی و رنگ های مختلف از کبیر پانل سفارش دهید.

 

نکته که باید در مورد فلاشینگ سقف بدانید

۳

با توجه به اینکه فلاشینگ عمر طولانی تر از سقف دارد، بسیار مهم است که فلاشینگ سقف شما به عنوان بخشی از نگهداری سالانه سقف بررسی شود. این به تعمیرکار سقف شما اجازه می دهد تا اطمینان حاصل کند که فلاشینگ کار خود را انجام می دهد و یکپارچگی فلز مناسب است. این می تواند شما را از تعمیرات پرهزینه سقف نجات دهد و به رفع مشکلات فلاشینگ در آینده قبل از شروع آنها کمک کند. بررسی یکپارچگی فلاشینگ سقف توسط پیمانکار بررسی می گردد.

۲

فلاشینگ قدیمی سقف شما لازم نیست با نصب سقف جدید جایگزین شود، در صورتی که سقف مکان را تعویض کنید نیازی نیست حتما از فلاشینگ های جدید استفاده کنید. البته نصاب باید ابتدا فلاشینگ هارا بررسی کند که آیا زنگ زندگی در میان اجزا وجود دارد یا نه؟ همچنین باید یکپارچگی نیز حفظ شده باشد. در صورتی که فلاشینگ دارای هیچ گونه عیبی نباشد نیازی به نصب فلاشینگ جدید نیست. البته اگر بخواهید از فلاشینگ های جدید استفاده کنید قضیه کاملا فرق دارد.

۱

فلاشینگ سقف از قسمت های مهم سقف شما محافظت می کند. به یاد داشته باشید، فلاشینگ سقف برای هدایت آب از مناطق خاصی از سقف شما استفاده می شود. این نواحی در صورتی که به درستی محافظت نشوند، آسیب پذیرترین مناطق در برابر نشتی هستند. نصب فلاشینگ در هر جایی مانند دیوار، دودکش، برای عمر پشت بام شما بسیار مهم است. تا زمانی که فلاشینگ شما به درستی نصب شده باشد، این قسمت های مهم به واسطه فلاشینگ بدون نشتی می مانند.

فلاشینگ تیزه (تاج):

فلاشینگ تیزه یا تاج نوع دیگر از فلاشینگ ها می باشد که برای سقف های دو شیب مورد استفاده قرار می گیرد که در محل شکست یا نوک تاج سوله از این نوع فلاشینگ استفاده می شود. از مهم ترین کاربرد های فلاشینگ تیزه، آب بندی سقف و قسمت اتصال دو سقف به یکدیگر می باشد، در این نوع فلاشینگ از مشتقات دیگری چون فوم درزگیر و فلاشینگ زیره تاج نیز استفاده می شود تا فرآیند آب بندی و درزبندی کامل شود. فلاشینگ تیزه جزو زیباترین فلاشینگ ها در بازار دسته بندی می شوند که در طرح های ذوزنقه و فلاشینگ زیره در ابعاد متفاوت تولید و روانه بازار می شود.

کاربرد فلاشینگ براساس مدل

انواع تاج جهت تاج

سقف، سوله ها یا مکان هایی با سقف دو شیب کاربرد دارند.

انواع فلاشینگ سه پله

 در بخش جلویی ساندویچ پانل سقفی استفاده می شود.

مدل های یو

 جهت درزبندی کامل ساندویچ پانل های سقفی استفاده می شود.

مدل های نبشی

جهت پوشش درزهای بین سقف و دیوار از داخل یا خارج و ورود برف و باران بوده است.

 اهمیت استفاده از فلاشینگ

امروزه با گسترش شهرها، نمای بیرون ساختمان ها بیشتر در معرض دید عموم قرار می گیرد. از طرفی هم برای بالا بردن عمر مفید ساختمان ها، با ید از نفوذ رطوبت و آب به داخل دیوار آن ها جلوگیری کرد. در صورت عمل نکردن به آبندی نمای بیرونی ساختمان، بعد از مدت بسیار کوتاهی به مشکلات زیادی بر خواهید خورد. به همین منظور استفاده از فلاشینگ در نمای بیرونی ساختمان ها یک امر ضروری به نظر می رسد. برای همین ما در این جا به معرفی برخی از نمونه های مهم و پر کاربرد فلاشینگ در صنعت ساندویچ پانل و ساختمان سازی پردازیم.

خرید فلاشینگ

شما عزیزان می توانید انواع فلاشینگ ساندویچ پانل را در بهترین قیمت از کبیر پانل خریداری نمایید. جهت اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برگشت به بالا