رفتن به محتوای اصلی

فوم عایق حرارتی XPS

فوم  xps در فرآیندی پیشرفته همگام با تکنولوژی روز دنیا، با مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری ساختمان‌ها تولید می‌شود. بر خلاف دیگر روش های تولید که سبب ایجاد حفره، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذ ناپذیر ایجاد می کند که ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشار در مقایسه با دیگر عایق ها از مشخصه های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد.

صفحات عایق حرارتی xps کبیرپانل (پلی استایرن اکسترود شده)، فوم های روزن رانی شده پلی استایرن بوده که دارای بافت تو در تو و به هم فشرده و خالی از حفره می‌باشند که کمک زیادی به مقاومت این فوم در برابر نفوذ رطوبت می‌کند. کاربرد این صفحات عایق حرارتی پلی استایرن اکسترود شده xps در عایق کاری کف (عایق حرارتی کف)، عایق کاری سقف (عایق حرارتی بام) و دیوارهای ساختمان های مسکونی (دیوار عایق – عایق حرارتی دیوار) و صنعتی (عایق حرارتی مرغداری – عایق حرارتی سقف سوله) می‌باشد.

فوم xps

برتری های فوم xps

* عملکرد حرارتی ثابت و بدون تغییر            * لبه های مقاوم جهت پوشش یکپارچه و جلوگیری از اتلاف انرژی

* قابل شستشو                                          *مقاوم در برابر حشرات، قارچ و جلبک

* ۱۰۰درصد مقاوم در برابر نفوذ آب               *ضریب مقاومت حرارتی بالا

*بیش از۵۰ سال بدون تغییر خواص              *نصب سریع و صرفه جویی در زمان

*در عرض های ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ سانتیمتر          *در ضخامت های گوناگون ۲ تا ۱۰ سانتیمتر

*فاقد مواد مضر و حساسیت زا                    *مناسبترین عایق محیط های مرطوب و نمناک

*رویه ساده، پانچ دار و شیاری                      *کنترل و کاهش صدا

اندازه فوم xps

ورق‌های فوم فشرده XPS در اندازه‌های مختلف قابل تولید است. عرض این ورق‌ها به ترتیب در اندازه ۶۰ سانتیمتر، ۹۰ سانتیمتر و ۱۲۰ سانتیمتر قابل تولید می‌باشد و طول آن نیز به دلخواه می‌باشد. ضخامت ورق‌های تولید شده قابل تغییر در بازه‌ ۲ سانتیمتر تا ۱۰ سانتیمتر می‌باشد

فوم xps

خصوصیات فوم XPS:

ضریب مقاومت حرارتی بالا 

مقاومت مناسب حرارتی بالای عایق حرارتی پلی استایرن اکسترود شده xps که در نتیجه ضریب هدایت حرارتی پایین پلی استایرن اکسترود شده است، سبب بالا بردن راندمان مصرف انرژی می شود و مناسبترین عایق جهت مصرف در دماهای پایین و محیط های مرطوب است .

 مقاومت فشاری بالا

فوم عایق xps از مقاومت بالا و یکنواختی در کل سطح عایق برخوردار است بطوریکه حدودا مقاومت از ۳۰۰ تا ۶۵۰ کیلوپاسکال را تحمل می کنند و تنها حدود ۵ درصد تحت این فشار در مدت زمان زیاد تغییر شکل خواهد داد بنابراین مقاومت بهتری در برابر بارهای ثابت و خزش در زمان طولانی نسبت به دیگر انواع عایق ها دارد .

 عدم تغییر شکل و تغییر خواص

در مورد پایایی و دوام عایق ها و تجزیه نشدن آن ها در دراز مدت نگرانی هایی وجود داردکه عایق حرارتی پلی استایرن اکسترود شده xps در طول زمان به عناصر سازنده تجزیه نخواهد شد و از نظر شیمیایی و فیزیکی در طول زمان ثابت خواهد ماند و در برابر باکتری ها و قارچ ها مقاوم است. همچنین مواد سازنده عایق حرارتی xps هیچ گونه حساسیت و آلرژی به دنبال نخواهد داشت.

فوم xps

ویژگی های منحصر به فرد عایق xps

عایق XPS هر سه ویژگی عایق حرارتی، عایق صوتی و عایق رطوبتی را داراست و این ویژگی منحصر به فرد، عایق اکس پی اس را از دیگر عایق های موجود  متمایز می کند. صفحات یا بردهای xps دارای بافتی تودرتو  و خالی از حفره است که متشکل از گرانول پلی استایرن معمولی یا GPPS بوده که به روش اکسترودی، همراه با ذوب این گرانول در فشار بالا تولید می شود؛ به طور خلاصه می شود گفت که فرآیند تولید عایق ایکس پی اس براساس تکنولوژی ذوب مواد، مخلوط کردن پیوسته و تزریق و فشرده سازی در دما و فشار بالا جهت تولید صفحات سخت این عایق  صورت می پذیرد.

بر خلاف دیگر روش های تولید که باعث ایجاد حفره و خُلَل و فُرج(منافذ و سوراخ های بسیار ریز) در عایق تولیدی می شود، در روش تولیدِ عایق xps، بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذ ناپذیر ایجاد می شود که ضریب انتقال حرارت بسیار بسیار پایین و مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ رطوبت و عبور صوت و فشار به وجود می آید و این روش تولید خاص، رفتار عایق ایکس پی اس را از سایر عایق های مشابه  متمایز می کند. عایق ایکس پی اس در ضخامت های ۲ الی ۱۰ سانتی متر تولید می شود و با توجه به امکان تولید این محصول در ابعاد مختلف، میزان ضایعات آن در زمان نصب در مکانهای مختلف بسیار کم خواهد بود.

 

فوم xps

به دلیل ساختار ویژه عایق xps، این محصول از نظر عایق بودن دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– ضریب انتقال حرارت بسیار پایین
– میزان جذب رطوبت و بخار آب در حد صفر
– مقاومت فشاری و مدول فشاری(مقاومت خمشی) بسیار بالا
– میزان دانسیته ی ۴۰ – ۳۵ کیلوگرم بر مترمکعب
– عدم تصاعد گازهای سمی در مقابل حرارت و آتش سوزی
– مطابق با استاندارد ملی ۸۲۹۲ موضوع واکنش در برابر حریق
– وزن بسیار کم در قیاس با مصالح عایق موجود
– عدم خوردگی توسط حشرات و جانوران
– عدم رشد موجودات ذره بینی (باکتری ها، قارچ ها و …)
– سرعت اجرای بسیار بالا

برخی از کاربردهای عایق اکس پی اس شامل موارد زیر است:

عایق کاری کف و سقف ساختمان، عایق کاری دیوارها

بهره برداری در زیرساخت های حمل و نقل
استفاده از سوپر عایق xps برای عایق سازی باند فرودگاه، راه آهن و جاده ها

نماکاری و ساخت قطعات دکوراتیو ساختمان

عایق کاری فونداسیون و دیوارهای نیلینگ

استفاده از عایق ایکس پی اس برای عایق کردن دیوار در دو حالت کلی قابل اجرا است:

دیوار سبز ساختمانی؛ به این معنا که از اول ساختمان را براساس یک دیوار عایق و سبک بنا  کنیم که در این حالت علاوه بر مزیت عایق شدن دیوار از سایر مزایای دیوار xps نیز بهره مند خواهیم شد.

حالت دیگر این که دیوارهای ساخته شده با دیوارهای غیرعایق را با عایق xps پوشش دهیم. با این کار از دو مزیت بزرگ عایق حرارتی و عایق صوتی برای دیوارهایمان بهره خواهیم برد. عایق ایکس پی اس به هیچ عنوان اثراتی سوء و زیان آور برای محیط زیست ندارد.

خرید فوم xps

شما عزیزان می توانید جهت خرید فوم xps با بهترین قیمت و هرگونه پرسش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برگشت به بالا