رفتن به محتوای اصلی

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه ، اگر ورق فولادی را با فلز «روی» پوشش دهیم، ورق گالوانیزه ایجاد می‌شود؛ این آهن حتی اگر شکسته ای هم صورت بگیرد از زنگ زدن محفوظ می‌ماند. میزان مقاومت پوشش گالوانیزه  متناسب با ضخامت آن می باشد. امروزه یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های محافظت فولاد در محیط‌های خورنده استفاده از این ورق ها می باشد. از ورق گالوانیزه تولیدی کبیرپانل در ساختن لوازمی مثل لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه ، شیروانی منازل ، لوله‌های آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده می‌شود.

ورق گالوانیزه رنگی رول

مشخصات فولاد گالوانیزه

پوشش روی مانع از رسیدن مواد خورنده به فولاد زیرین یا آهن می‌شود، از خوردگی فلزات جلوگیری کرده و مقاومت فولاد پوشش داده شده عمیقا افزایش می‌یاید.

یک پوشش گالوانیزه می‌تواند بیشتر از ۷۰ سال بدون تعمیر و نگه‌داری دوام بیاورد.

روی تنها ماده‌ای است که همچین قابلیتی را به فلز زیرین خود می‌دهد.

فولاد گالوانیزه جایگزین مناسبی برای فولاد ضدزنگ می باشد.

اگر پوشش روی خراشیده شده و آسیب ببیند، همچنان از فولاد زیرین محافظت شده و زنگ نمی‌زند.

دلیل استفاده از ورق گالوانیزه

سازه های فلزی معمولا دربرابر آتش‌سوزی، طوفان و باران‌های سیل‌آسا مقاومت بالایی از خود نشان داده اند اما از گذشته تا به امروز یکی از بزرگترین تهدید های سازه های فولادی رطوبت بوده است. سازه های فولادی اگر به درستی پوشش داده نشود در مقابل حرارت آسیب پذیر می باشد. ورق‌های گالوانیزه به آسانی می توانند مقاومت سازه های فلزی را بالا ببرند.

ورق گالوانیزه رنگی رول

ورق گالوانیزه رنگی رول

یکی دیگر از محصولات کبیر پانل ورق گالوانیزه رنگی رولی می باشد که این نوع در ضخامت ۰٫۲۵ تا ۰٫۸ میل بصورت رول و شیت با ابعاد مختلف و در رنگ های سفید رال ۹۰۱۶ ، قرمز رال ۳۰۰۰ ، سبز رال ۶۰۲۴ ، زرد رال ۱۰۲۳ ، آبی رال ۵۰۱۵ ، نارنجی رال ۲۰۰۴ ، لیمویی رال ۱۰۲۸ ، قهوه ای رال ۸۰۰۴ تولید و روانه بازار می شود.

ورق گالوانیزه ذوذنقه

ورق گالوانیزه فرم شده ذوزنقه

ورق گالوانیزه فرم شده ذوزنقه نوعی خاص از این خانواده می باشد که مصارف گوناگون صنعتی و ساختمانی دارد. در این نوع بر روی ورق رنگی که از پایه گالوانیزه نشکیل شده است، رنگ کوره ای و پشت آن پرایمر افزوده می شود و در نهایت این نوع به فرم ذوزنقه ای و سینوسی تولید و روانه بازار می شود.

 

مزایای ورق گالوانیزه چیست؟

۱- هزینه کمتر: برای انجام عملیات گالوانیزه کردن، در مقایسه با سایر روشهای معمول جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری خواهد بود.

۲- هزینه کمتر برای تعمیرات و نگهداری: حتی در شرایطی که انجام عملیات گالوانیزینگ در مقایسه با سایر روشهای جلوگیری از خوردگی، هزینه برتر است، اجرای آن به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه‏، توصیه می شود.

۳- طول عمر زیاد: طول عمر ورقهای پوشش داده شده با روی‏ در محیطهای کاملا خورنده، در حدود ۲۰ تا ۳۰ سال است.

۴- اعتبار: استانداردهای مختلف در خصوص گالوانیزه کردن ورقهای فولادی، درزمینه ایجاد پوشش های نازک بحث می کنند و این نشان دهنده آن است که طول عمر و نحوه عملکرد لایه روی‏، برای مصرف کننده قابل اعتماد است.

۵- دوام پوشش: پوشش ایجاد شده از طریق گالوانیزه به دلیل داشتن یک ساختار متالورژیکی خاص، دارای مقاومت مناسب در برابر صدمات مکانیکی، سایش و خوردگی خواهد بود.

۶- محافظت در برابر صدمات محیطی به صورت اتوماتیک: پوششهای گالوانیزه به دلیل آنکه در فولاد نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل میکنند، به همین دلیل خواهد توانست مقاطع ریز موجود در روی سطح فولاد را در برابر صدمات محیطی و خورندگی، محافظت نمایند.

خرید ورق گالوانیزه

شما خریداران گرامی می توانید ورق های گالوانیزه را در دو مدل رنگی رولی و ذوزنقه ای در ابعاد مورد نظر خود با بهترین قیمت در بازار سفارش دهید همچنین جهت هر گونه پرسش و اطلاع از قیمت ها می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برگشت به بالا