رفتن به محتوای اصلی
نحوه ساخت سوله با ساندویچ پانل

نحوه ساخت سوله با ساندویچ پانل

در ساخت سوله با ساندویچ پانل ها از انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری استفاده می کنند. این نوع سقف‌ها پوشش‌ دهی وسیعی دارند. امروزه ساخت سوله با ساندویچ پانل باعث شده که هزینه های ساخت با درصد زیادی کاهش پیدا کند. زیرا ساندویچ پانل ها، از مقاومت بالایی برخوردار بوده و جایگزین مصالح سنتی شده اند.

اسکلت سوله ها از فلزات ساخته شده است که بسیار گران و انعطاف ناپذیر هستند. از این رو بهترین گزینه های ساخت سوله با ساندویچ پانل است که ظاهر سوله ها را نیز شامل می شود. در رابطه با ساندویچ پانل های سقفی و دیواری مقاله ای کامل در اختیار شما عزیزان گذاشته ایم، که میتوانید برای آشنایی بیشتر آنها را مطالعه کنید. همچنین برای خرید بهترین ساندویچ پنل ها با مجموعه ما در تماس باشید.

سوله چیست؟

انواع سوله با ساندویچ پانل

سوله، با توجه به نیاز جامعه و برای صرفه جویی در منابع طبیعی و اقتصادی امروزه مورد توجه بسیار قرار گرفته است. برای ساخت دیوار‌ها و سقف‌های سوله با ساندویچ پانل ها باید مواردی از قبیل: طول سالن، طبقات داخلی، باربرف منطقه و همچنین عرض سالن را در نظر گرفت و با توجه به این معیار‌ها سوله را ساخت.

در واقع سوله، سازه فلزی با سقف شیب دار است؛ که در هنگام اجرای برخی صنایع یا کارها مانند: کارخانه، انبار، مرغداری، دامداری، آشیانه هواپیما، سالن ورزشی، گلخانه کاربرد دارد که به یک محوطه بزرگ با ارتفاع زیاد نیاز دارند.

در زبان انگلیسی به سوله، سازه ای مثلثی شکل (shed) گفته می شود برای ساخت سوله با ساندویچ پانل باید استانداردهای سوله، سبک و مشخصات فنی آن را کامل بررسی کرد. در صورتی که سوله به صورت فنی ساخته نشود ممکن است خسارات زیادی به بار بیاورد.

 

مزایای اجرای سوله با ساندویچ پانل کدام است؟

ساندویچ پانل سقفی سوله

  1. سبک بودن دیوارهای ساخته شده از ساندویچ پانل در مقایسه با سایر مصاح
  2. بالا بردن سرعت حمل و نقل و ساخت سوله با ساندویچ پانل در ارتفاعات
  3. در برابر حرارت و برودت و رطوبت و صدا عایق است
  4. از نفوذ حشرات به ساختمان جلوگیری می کند.
  5. باعث افزایش عمر سوله  و مقاومت در برابر زلزله و طوفان می شود
  6. افزایش فضای به خاطر ضخامت کم ساندویچ پانل
  7. ساخت سوله با ساندویچ پانل بدلیل وجود قشرهای بتونی  آن را در برابر آتش سوزی مقاوم می کند
  8. امکان عبور دادن برق و تلفن، لوله های آب و فاضلاب به داخل سوله از زیر ساندویچ پانل
  9. سوله های ساخته شده با ساندویچ پانل ها قابل شستشو بوده و عایق انرژی هستند
  10. نیاز به کنده کاری و تخریب تأسیساتی دیوارها و سقف ها ندارد

 

انواع پوشش سوله با ساندویچ پانل:

در پوشش دیواره سوله از ساندویچ پانل دیواری یا بلوکه های سیمانی یا بلوک های بتنی و یا دیوار های سنتی و آجری استفاده می کنند که برای پوشش دیوارها می باشد. همچنین برای پوشش سقف سوله با ساندویچ پانل، جنس ساندویچ پانل سقفی می تواند از پلی استایرن، عایق پلی اوریتان، ورق گالوانیزه و یا پشم سنگ و پشم شیشه باشد و به صورت شیبدار نصب می شود.

بهترین ساندویچ پانل برای سوله

پوشش سقف سوله با ساندویچ پانل

پانل سقفی با استفاده از بهترین مواد اولیه، تکنولوژی پیشرفته و طراحی مناسب به صورت شیب دار ساخته می شود.  این نوع پانل های سقفی در برابر رشد گیاهان و قارچها مقاوم بوده و به علت نداشتن  بو و عدم امکان زندگی حشرات در داخل آن از بهترین نوع پوشش در سقف به شمار می آید.

در ساخت سوله با ساندویچ پانل سقفی، موقعیت سوله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اجرای سقف سوله با توجه به نوع سازه آن کاملا متفاوت است.سقف سوله شیروانی بصورت خرپا که از انواع ورق گالوانیزه و نما و طرح سفال و پانل سقفی ساخته می شود. از بهترین و جدیدترین طرح های سقف شیبدار است.

پوشش سقفی سوله از جنس سفال مقاوم در برابر آتش سوزی، عایق مناسب دربرابر باران، مقاومت در برابر ورزش باد، دارای فرم ثابت و پایدار، عمر طولانی و دوام بسیار، حمل و نقل راحت می باشد.

 

ساندویچ پانل دیواری سوله

پوشش دیوار سوله با ساندویچ پانل

در ساخت سوله با ساندویچ پانل دیواری، از انواع فوم ساندویچ پانل پلی اورتان، پلی استایرن و پشم سنگ استفاده می کنند. فوم پلی استایرن سبک تر از فوم پلی اورتان است. فوم پشم سنگ و پشم شیشه در ساندویچ پانل دیواری سوله عایق در برابر ضربه و آتش سوزی است.

همچنین در ساخت سوله با ساندویچ پانل دیواری اندازه پانل از اهمیت بالایی دارد. ضخامت ورقی که در ساندویچ پانل سوله انتخاب می شود باید دو رو باشد. از ساندویچ پانل دیواری سوله برای ساخت سوله هایی از قبیل کارگاه‌ها، مرغداری، پرورش قارچ و گل و گیاه، سوله های مسکن و شهرداری استفاده می شود.

انواع مختلفی ساندویچ پانل در ساخت سوله های وجود دارد. که ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز، در برابر پوسیدگی و ضربه مقاوم بوده و قابلیت جلوگیری از ورود میکروب‌ها و قارچ‌ها را دارد. ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی، مقاومت زیادی در برابر نور خورشید دارد و عایق صوتی و رطوبتی می باشد. برای ساخت سوله با ساندویچ پانل نمونه های مناسب دیگر ساندویچ پانل های پلی استایرن، آلوزینک، ورق گالوانیزه می باشد.

 

پوشش ساندویچ پانل سقفی و دیواری سوله

شرکت کبیر پانل

شرکت کبیر پانل از تولیدکنندگان بزرگ ساندویچ پانل در ایران به شمار می آید. این شرکت با توجه به نیاز جامعه و به روزترین تکنولوژی ها، با کیفیت ترین پانل ها را در اختیار مردم عزیز قرار داده است و توانسته رضایت آنها را جلب کند. شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری با ما در تماس باشید و یا به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل کبیر پانل مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا