رفتن به محتوای اصلی
خرید ساندویچ پنل

خرید ساندویچ پنل

با خرید ساندویچ پنل ها می توانیم هزینه ساخت و ساز و مصالح ساختمانی خود را کاهش دهیم. ساندویچ پانل ها کاربرد‌های زیادی در ساختمان‌های امروزی دارند و به جای مصالح سنتی به کار می روند. در ادامه بیشتر با این مصالح مدرن آشنا خواهید شد.

ساندویچ پانل

ساندویچ پنل محصولی است که برای روکش دیوارها و سقف ساختمان ها استفاده می شود. هر صفحه شامل هسته‌ای از مواد عایق حرارتی است که از دو طرف با ورق فلز پوشیده شده است. ساندویچ پانل ها مواد ساختاری نیستند بلکه مواد پرده‌ای هستند. نیروهای سازه توسط چهارچوب فولادی یا دیگر قاب حامل که ساندویچ پانل ها به آن متصل شده‌اند ، حمل می شوند.

چرا باید از ساندویچ پانل استفاده کرد؟

ساندویچ پانل به دلیل مزایای زیادی که عمدتا مربوط به هزینه است مورد استقبال گسترده قرار می گیرد. مقایسه بین فن‌آوری پارتیشن قاب یا ساندویچ پنل (قاب‌های پوشیده شده با پانل های ساندویچ) و فن‌آوری های سنتی ساختمان بر اساس دیوارهای سنگ تراشی مزایای ساندویچ پانل را در سه زمینه اصلی نشان می دهد:

 هزینه های مستقیم

ساخت یک ساختمان در هر دو فناوری نیاز به سطوح مشابه سرمایه دارد.

مقایسه در این زمینه شامل هزینه های مصالح ساختمانی ، نیروی کار و حمل و نقل است.

 زمان ساخت

ساخت یک ساختمان مبتنی بر یک فرآیند آجر چینی سنتی ممکن است ۶ تا ۷ ماه طول بکشد.

ساخت یک ساختمان با همان حجم با استفاده از پارتیشن های ساندویچ پنل فقط ۱ ماه طول می کشد.

زمان ساخت بسیار مهم است. هر چه ساختمان یا انبار تولیدی زودتر به بهره برداری برسد ، بازگشت سرمایه سریع تر حاصل می شود.

ساختمان‌های پارتیشن ساندویچ پنل به جای ساخته شدن مونتاژ می شوند. قطعات ساختاری و اجزای روکش تمام شده به محل می رسند و سپس مانند خانه‌ای از آجرهای اسباب بازی جمع می شوند. نکته مثبت دیگر این است که نیازی به انتظار برای از دست دادن رطوبت اضافی پوسته ساختمان نیست.

فرایندهای ساخت و ساز

در بعضی از بخش‌های صنعت ، الزامات ساخت و ساز می تواند برای یک پروژه ساختمانی بسیار مهم باشد. ساخت ساندویچ پنل یک فرآیند خشک است و به آب برای مواد ساختمانی احتیاج ندارد. یک فرایند خشک فقط به مونتاژ ساختار و رفع روکش با پیچ نیاز دارد. ساخت و ساز سنتی از  فرایندهای مرطوب استفاده می کند ، که برای ساختن ملات برای آجرچینی ، بتن برای ریخته‌گری یا گچ برای ارائه به مقدار قابل توجهی آب نیاز دارد.

ساندویچ پانل چقدر هزینه دارد و ارزان‌ترین کجاست؟

هزینه خرید ساندویچ پنل به ضخامت کلی محصول و ماده هسته عایق آن بستگی دارد. بودجه به صرفه، استفاده از ساندویچ پانل های هسته‌ای EPS است. با این وجود ، برای عملکرد بهتر و طولانی مدت و مقرون به صرفه بودن ، پانل هایی با ضریب هدایت حرارتی برتر گزینه بهتری هستند – مانند ساندویچ پانل های هسته PIR .

بهتر است خرید ساندویچ پنل های خود را مستقیماً از تولید کننده یا از طریق زنجیره توزیع آنها سفارش دهید. شما می توانید از نمایندگان فروش منطقه‌ای از سایت کبیر پانل سفارش خود را ثبت کرده و یا از کارشناسان خبره ما مشاوره بگیرید .

ساندویچ پانل ها در کجا استفاده می شوند؟

 • سوله و انبار های بزرگ
 • ساختمان های اداری
 • سردخانه ها
 • مراکز خرید
 • مراکز لجستیکی
 • ساختمان‌های موقت
 • ساختمان‌های ذخیره سازی
 • ساختمان‌های کشاورزی

انواع ساندویچ پنل

ساندویچ پانل پلی اورتان

از پلی یورتان در این نوع ساندویچ پانل ها استفاده می شود که در دو نوع تولید می شود. نوع اول PIR است که از ترکیب پلیول و ایزوسیانورات تولید می شود. نوع دوم PUR تولید شده از پلیول و ایزوسیانات است. استفاده از کاتالیست برای تسریع در ترکیب در هر دو نوع ضروری است. تفاوت این دو نوع در ضد آتش بودن PIR است. عایق بودن در برابر گرما و سرما ، عایق صدا ، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک از ویژگی های این ساندویچ پانل است.

ساندویچ پانل پلی اورتان

از فوم پلی استایرن (یونولیت) برای عایق بندی این نوع پانل ها استفاده می شود. سر و صدا و عایق حرارتی آن کمتر از پلی اورتان است ، اما سبک تر و قیمت پایین تری دارد.

ساندویچ پانل پشم سنگ

عایق این نوع ساندویچ پانل ها پشم سنگ است که ضد حریق بودن مهمترین ویژگی این نوع است. لازم به ذکر است که سطح ضد آتش این نوع از صفحه پلی اورتان PIR بیشتر است.

مزایای  ساندویچ پانل ها

 1. عایق گرما ، سرما ، رطوبت و سر و صدا
 2. مقاوم در برابر زلزله
 3. نصب آسان و سریع
 4.  داشتن وزن سبک
 5. ضد قارچ و ضد پوسیدگی
 6.  انواع رنگ

ساندویچ پانل پلی استایرن

 نوع جدید از مصالح ساختمانی چند منظوره ، از صفحات فولادی در دو طرف و پلی استایرن ساندویچ تشکیل شده است. آنها با چسب با هدف بالا در دما و فشار بالا از طریق ماشین تشکیل اتوماتیک پیوند می خورند.

وزن سبک: ۱۰-۱۴ کیلوگرم در متر مربع ، نصب آسان (جرثقیل لازم نیست) ، دوره ساخت کوتاه و هزینه کم.

بار زیاد: به عنوان ویژگی پشتیبانی از استحکام زیاد ، به عنوان سازه پشتیبانی و دستگاه دفاعی استفاده می شود.

فولاد گالوانیزه

ورق گالوانیزه یک محصول فولادی پوشش داده شده با فلز روی است. علاوه بر جلوگیری از تماس فولاد با هوا و اکسیژن ، پوشش حاصل نقش آند را بازی می کند و از پایه فولاد در برابر خوردگی محافظت می کند. . مقدار سرب در آلیاژ پوشش و همچنین سرعت انجماد پوشش و برخی از عوامل دیگر نیز بستگی دارد.

کاربرد محصول بسیار متنوع است و در برخی موارد مانند تولید سقف های فولادی ، سازه های فلزی سبک ، تانکرها ، ساندویچ پانل ها ، کانال های کولر و کشتی سازی استفاده می شود.

استانداردهای ورقه‌های فولادی گالوانیزه

ورق گالوانیزه یک صفحه آهن روکش شده است. این آهن حتی در صورت شکستن پوشش آن در برابر خوردگی محافظت می شود. این امر به این دلیل است که در آهن گالوانیزه ، بین آهن و روی ، یک سلول الکتروشیمیایی تشکیل می شود که در آن از روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتد استفاده می شود. روی به عنوان آند قربانی عمل می کند زیرا فلز نسبت به آهن فعال تر است و پتانسیل کاهش منفی بیشتری نسبت به آهن دارد.

کبیر پنل

جهت خرید ساندویچ پنل شما می توانید با متخصصان ما در تماس باشید. پس از بررسی نیازهای شما ، نماینده فروش می تواند به سرعت محصول مورد نیاز شما را فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا