ساندویچ پانل اتاق تمیز چیست

ساندویچ پانل کلین روم

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان همیشه همراه ساندویچ پانل اتاق تمیز را مورد معرفی و نقد و بررسی قرار دهیم ، پس اگر شما هم قصد خرید این محصول را دارید با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

 

 ساندویچ پانل اتاق تمیز

 

 ساندویچ پانل اتاق تمیز

 

در صنایع مختلفی از جمله صنعت داروسازی، الکترونیک و غذایی، به دلیل اهمیت بالای بهداشت و آلودگی‌ها، اتاق‌های تمیزی برای تولید و بسته‌بندی محصولات مورد نیاز است. یکی از روش‌هایی که در طراحی این اتاق‌های تمیز و ساندویچ پانل اتاق تمیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از ساندویچ پانل‌هایی است که دارای ویژگی‌هایی همچون عایق حرارتی، عایق صوتی و مقاومت در برابر آب و رطوبت هستند.

ساندویچ پانل‌ها شامل دو ورق فلزی یا PVC با یک هسته عایق مانند فوم پلی‌یورتان یا پلی استیرن هستند. این پانل‌ ها می‌توانند در ساختمان‌های صنعتی و تجاری، سوله‌ های فروشگاهی، اتاق‌های تمیز و غیره مورد استفاده قرار گیرند. بسته به نوع پانل و نوع هسته عایق، این پانل‌ها می‌توانند برای کنترل حرارت، کاهش صدا، مقاومت در برابر آتش و حفاظت از محیط زیست مفید باشند.

ساندویچ پانل کلین روم با استفاده از ساندویچ پانل‌ها می‌توانند به سرعت و به طور ایمن ساخته شوند. همچنین، این پانل‌ها می‌توانند کمک کننده در بهبود کیفیت تولید و کاهش هزینه‌ها باشند. از آنجایی که ساندویچ پانل‌ها مقاومت بالایی در برابر خوردگی، زنگ‌زدگی و پوسیدگی دارند، هزینه‌های نگهداری و تعمیرات نیز کاهش می‌یابد.

در طراحی اتاق‌های کلین روم، علاوه بر اینکه از ساندویچ پانل‌ها برای ساخت دیوارها و سقف استفاده می‌شود، از تجهیزاتی همچون دستگاه‌های تصفیه هوا، فیلترهای هوای خروجی و رطوبت‌گیر‌ها نیز استفاده می‌شود. این امکان را به اتاق‌های تمیز می‌دهد تا هوای داخل آنها تمیز و سالم باشد.

 

ویژگی های ساندویچ پانل کلین روم

 

 ساندویچ پانل اتاق تمیز

 

ساندویچ پانل کلین روم یک نوع سازه بسیار مقاوم و کارآمد است که برای ایجاد اتاق های تمیز و استفاده در صنایع مختلف از جمله داروسازی، الکترونیک، غذایی و پزشکی استفاده می شود. این سازه از دو صفحه فلزی (استیل و آلومینیوم) که به همراه یک لایه عایق حرارتی میان آنها قرار گرفته است تشکیل شده است.

کارایی این سازه به دلیل ویژگی های زیر است:

  • جلوگیری از نفوذ هوا: به دلیل داشتن عایق حرارتی، مانع نفوذ هوا از درون و خارج اتاق می شود.
  • مقاومت در برابر رطوبت: به دلیل داشتن لایه عایق، این سازه مانع نفوذ رطوبت به داخل اتاق می شود.
  • مقاومت در برابر حرارت: با توجه به داشتن لایه عایق حرارتی، می تواند در برابر تغییرات دمایی محیط اطراف مقاومت کند.
  • سهولت و سرعت در نصب: به دلیل ساختار ساده و وزن سبک، نصب ساندویچ پانل بسیار سریع و ساده است.
  • قابلیت شستشو: به دلیل داشتن سطحی صیقلی و صاف، این سازه قابلیت شستشو و ضد عفونی کردن را داراست که برای اتاق های تمیز بسیار مهم است.
مطالب پیشنهادی  ساندویچ پانل رنگی و تاثیر آن در ساختمان

در کل، ساندویچ پانل اتاق تمیز یک گزینه عالی برای ساخت اتاق های تمیز و استفاده در صنایع مختلف است.

 

کاربرد ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم(اتاق تمیز) یک نوع پانل ساخته شده از دو برگه فلزی یا سایر مواد با مواد عایق (مانند فوم پلی یورتان) در بین آن‌ها است. این پانل‌ها معمولاً در دیوارها، سقف، درب‌ها و کف‌های اتاق‌های تمیز کاربرد دارند.

از کاربردهای این نوع ساندویچ پانل می‌توان به عنوان مثال در صنایع مختلف اشاره کرد که به دلیل نیاز به فضاهای تمیز و بدون گرد و غبار، استفاده از این پانل‌ها بسیار مناسب است. برخی از این صنایع عبارتند از: صنعت الکترونیک، داروسازی، غذایی، آزمایشگاه‌های پزشکی، بیمارستان‌ها و…

این پانل‌ها به دلیل ویژگی‌های خاص خود از جمله عایق حرارتی، عایق صوتی و مقاومت در برابر رطوبت و آتش، مناسب برای کاربردهایی هستند که نیاز به فضاهای پاک و بدون گرد و غبار دارند. علاوه بر این، نصب و استفاده از این پانل‌ها نسبتاً ساده است و به دلیل طراحی مناسب آن‌ها، تمامی نقاط سطح پوشش داده شده و به راحتی تمیز می‌شوند.

 

انواع ساندویچ پانل اتاق تمیز

 

انواع ساندویچ پانل اتاق تمیز

 

ساندویچ پانل کلین روم یا تمیز که در سقف و دیوارهای اتاق استفاده می شود، در کنترل ورود و خروج ذرات، آلودگی، دما، فشار و رطوبت بسیار مهم است. ساندویچ پانل به اشکال زیر موجود است:

 

  1. ساندویچ پانل دورو صاف: ساندویچ پانل مورد استفاده در  کلین روم طبق معمول از دو طرف صاف است صافی و صیقل بودن ساندویچ پانل از هرگونه آلودگی و تجمع ذرات بر روی سطوح جلوگیری می کند. زیرا در صورت وجود شیارها امکان تجمع وجود دارد. فرورفتگی ها و برجستگی ها با افزایش باکتری ها و میکروب ها باعث ایجاد محیطی غیربهداشتی و غیر استاندارد می شود. در صنعت ساختمانی، ساندویچ پانل دورو صاف به عنوان یک واحد سازه ای که به سادگی و سرعت نصب می شود، استفاده می شود. ساندویچ پانل دورو صاف دارای خواص عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی است، این پانل ها می توانند به عنوان عایق حرارتی و صوتی در ساختمان ها نیز استفاده شوند. همچنین ساختمان هایی که با این پانل ها ساخته می شوند، در برابر رطوبت، آفتاب، باد، زلزله و سایر عوامل محیطی مقاومت بیشتری دارند.
  2. یک رو صاف و یک رو شیار دار: یکی دیگر از سطوح تمیز اتاق است که به دلیل جمع نشدن آلودگی استفاده می شود. بنابراین برای محیطی استریل، تمیز و بهداشتی از ساندویچ پانل با سطح صاف استفاده می کنیم.
  3.  ساندویچ پانل کلین روم: ساندویچ پانل دیواری ساختمانی برای اتاق های تمیز یا کلین روم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اتاق های تمیز به دلیل نیاز به حفظ شرایط تمیز و بهداشتی برای صنایع دارویی، الکترونیکی، غذایی و … بسیار حائز اهمیت هستند. ساندویچ پانل دیواری ساختمانی شامل دو صفحه فلزی (استیل و یا آلومینیوم) با هسته ای از مواد شیمیایی و سلولزی می‌باشد. این هسته می‌تواند از جمله موادی همچون فوم پلی یورتان، پلی استایرن، پلی اتیلن و … باشد. مزیت استفاده از ساندویچ پانل دیواری ساختمانی در اتاق های تمیز، علاوه بر حفظ شرایط تمیز، دارای خواص عایق حرارتی و صوتی است و باعث کاهش مصرف انرژی و افزایش راحتی در کار در این اتاق ها می‌شود.
مطالب پیشنهادی  ساخت سوله با ساندویچ پانل

 

متریال و جنس ساندویچ پانل 

 

 ساندویچ پانل دیواری

 

بهترین نوع ساندویچ پانل، استفاده از فوم پلی اورتان و فویل آلومینیومی است. دلیل آن این است که فوم پلی اورتان یکی از مقاوم ترین انواع فوم در برابر حرارت و رطوبت است. ورق آلوزینک نیز فلزی با روکش آلومینیوم و روی است که در برابر رطوبت، خراش و خوردگی مقاوم است.
شرکت کبیرپنل با توجه به مواد برتر و کیفیت ساخت بالا این تضمین را به شما می دهد که بتوانید از محصولات ساندویچ پانل سقفی و دیواری اتاق تمیز ما با خیالی آسوده استفاده کنید و سالیان سال از این محصول با کیفیت استفاده کنید.

 

 قیمت ساندویچ پانل کلین روم

قیمت ساندویچ پانل  کلین روم بستگی به نوع متریال انتخابی شما متغیر می‌باشد. همچنین به دلیل نوسانات بسیار نرخ ارز و ورق آهن به کار رفته در کبیرپانل امکان درج قیمت مستقیم از طریق سایت نمی‌باشد. به همین دلیل است برای استعلام قیمت انواع ساندویچ پانل باید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

نصب ساندویچ پانل کلین روم

 

 ساندویچ پانل اتاق تمیز

 

نصب ساندویچ پانل‌ها در کلین‌روم‌ها یک روش مؤثر برای ایجاد سیستم‌های عایق حرارتی و صوتی است. در این روش، پانل‌های دو لایه‌ای که از یک مواد هسته‌ای عایق میان آن‌ها تشکیل شده‌اند، بر روی سازه کلین‌روم نصب می‌شوند. ابتدا، سطح کلین‌روم که قرار است پانل نصب شود، آماده می‌شود. سپس پانل‌ها به دقت بر روی این سطح قرار داده می‌شوند و با استفاده از اتصالات مناسب، به سازه متصل می‌شوند. این پوشش مؤثری برای کنترل دما، حفظ انرژی و کاهش نفوذ صدا در کلین‌روم‌ها ایجاد می‌کند. همچنین، این روش به دلیل نصب سریع و ساختار سبک، در پروژه‌های ساخت و ساز و تجاری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطالب پیشنهادی  آموزش نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل کلین‌روم نیازمند تجربه و دقت است، زیرا باید اطمینان حاصل شود که هیچ نقطه‌ای از پانل‌ها باز نمی‌شود و فوم xps عایقی کامل ایجاد می‌شود. همچنین، اتصالات بین پانل‌ها و سازه باید محکم و مؤثر باشند تا از پایداری سازه اطمینان حاصل شود. در نهایت، پس از نصب پانل‌ها، می‌توان اقدام به تنظیم و تطابق دقیق‌تر اجزای کلین‌روم با استفاده از مصالح تزیینی نمود. به طور کلی، نصب ساندویچ پانل‌ها در کلین‌روم‌ها باعث بهبود محیط حرارتی و صوتی، کاهش هزینه‌های انرژی و افزایش دوام سازه می‌شود.

اتاق تمیز چه ویژگی‌هایی دارد؟

اتاق تمیز نه تنها به عنوان یک محیط زیبا و سازماندهی شده شناخته نمی‌شود، بلکه این وضعیت نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی و روحیه افراد ایفا می‌کند. یکی از ویژگی‌های اصلی اتاق تمیز، افزایش احساس آرامش و سلامتی است. هنگامی که اطراف ما منظم و تمیز است، ما ترجیح می‌دهیم در محیط‌های آراسته و مرتب ترقی داشته باشیم، که این امر می‌تواند به حفظ سلامت روانی و جسمی کمک کند.

علاوه بر آرامش و سلامتی، اتاق تمیز نقش بسیار مهمی در افزایش بهره‌وری و کارایی دارد. محیطی که مرتب و ترتیب داشته باشد، موجب کاهش استرس و دستاورد‌های مثبت در انجام وظایف روزانه می‌شود. به عبارت دیگر، اتاق تمیز به افراد امکان می‌دهد با ذهن آرام و خلق بهتر، به کار‌ها و مسائل زندگی خود مشغول شوند.

ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم یکی از راهکار‌های مدرن و کارآمد در ساختمان‌ها است که در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی، و تجارت استفاده می‌شود. این پانل‌ها از لایه‌های مختلف، اغلب شامل یک هسته عایقی میانی، قرارگرفته بین دو لایه فلزی یا سایر مواد مقاوم، تشکیل شده‌اند. ویژگی اصلی ساندویچ پانل کلین روم، علاوه بر عایقی بودن، سبک بوده و نصب آسان دارد. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که این پانل‌ها به عنوان پوشش دیواری یا سقفی برای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

ساندویچ پانل کلین روم به دلیل خواص عایق حرارتی و صوتی خود، مناسب برای ایجاد محیط‌های داخلی با دمای مناسب و کاهش نویز‌های محیطی است. این پانل‌ها همچنین در مقابل عوامل جوی مقاوم بوده و به ساختمان‌ها‌ایستایی و مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوا می‌بخشند. به این ترتیب، ساندویچ پانل کلین روم به عنوان یک راهکار هوشمندانه برای بهبود کارایی ساختمان‌ها و ایجاد محیط‌های داخلی با کیفیت به شمار می‌رود.

ارتباط با ما

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان فروش و نصب مجموعه کبیر پانل با ما از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

02128424830

09128481449

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[kkratings]

جدیدترین مقالات

ارتباط با دفتر فروش :

جستجو در مقالات