ساندویچ پانل رنگی و تاثیر آن در ساختمان

ساندویچ پانل رنگی و تاثیر آن در نمای ساختمان

فهرست مطالب

جهت ساخت نمای زیبا ساختمان‌ها از انواع روش‌ها استفاده می‌شود؛ از جمله این روش‌های می‌توان به سنگ کاری، کاشی کاری، رنگ زنی و … اشاره کرد. یکی از مصالحی که در ساخت نمای انواع ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، ساندویچ پانل نمای ساختمان می‌باشد؛ با استفاده از این نوع مصالح می‌توان انواع نماهای زیبا و رنگی که بسیار مستحکم نیز می‌باشند را ساخت. در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا بیش‌تر به بررسی این محصول بپردازیم.

 

ساندویچ پانل رنگی چیست؟

ساندویچ پانل نمای ساختمان چیست

به نوعی محصول که دارای یک ساختار سه لایه متشکل از یک هسته در مرکز و دو لایه ورق فلزی در اطراف می‌باشد، ساندویچ پانل گفته می‌شود. از ساندویچ پانل می‌توان جهت پوشش‌دهی در ساختمان سازی مانند ساندویچ پانل نمای ساختمان استفاده کرد. لایه میانی این محصول شامل یک ماده عایق و سبک وزن بوده که دو طرف آن را ورق‌هایی فولادی از جمله ورق گالوانیزه پوشانده‌اند.

استفاده از ساندویچ پانل رنگی

پانل‌های ساندویچی به دلیل مزایایی که دارند در بین سازندگان از محبوبیت زیادی برخوردار شده‌اند. از جمله اصلی‌ترین مزایای استفاده از ساندویچ پانل نمای ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این محصول از یک هسته برخوردار بوده که در برابر انتقال حرارت و صدا مقاوم می‌باشد و به همین دلیل باعث صرفه‌جویی در انرژی و وجود آرامش در ساختمان می‌شود.
  • یک محصول پیش ساخته بوده که نصب آن بسیار سریع و آسان می‌باشد؛ از این رو اتمام پروژه سرعت خواهد گرفت.
  • دارای رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت و متنوعی می‌باشد و به همین دلیل می‌توان نماهای بسیار متنوع و زیبایی را به وجود آورد.
  • ورق‌های فولادی رنگی موجود در این محصول باعث می‌شوند که ساندویچ پانل در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی مقاوم شود.
مطالب پیشنهادی  ضخامت‌های ساندویچ پانل‌ و کاربرد‌های آن

 

انواع ساندویچ پانل  کدام‌اند؟

ساندویچ پنل‌ها براساس نوع کاربردشان به دو دسته دیواری و سقفی تقسیم می‌شوند که از نوع دیواری خاصی از آن به عنوان ساندویچ پانل نمای ساختمان استفاده می‌شود:

ساندویچ پانل سقفی

یکی از کاربردهای پانل ساندویچ در ساخت سقف سازه‌ها می‌باشد که به این نوع از محصول، ساندویچ پانل سقفی گفته می‌شود که از ورود آب و رطوبت جلوگیری می‌کند؛ از طرفی دیگر، این محصول سقف سازه را در مقابل گرمای خورشید، باد و باران و برف، مقاوم خواهد کرد. همچنین استفاده صحیح (استفاده از ساندویچ پانل رنگی) از این محصول می‌تواند به نمای سقف سازه‌هایی مانند ساختمان‌ها و ویلاها، جلوه‌ای بسیار زیبا را ببخشد.

قیمت ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل دیواری

نوع دیگر پانل ساندویچی که جهت پوشش دیوار سازه‌ها، مورد استفاده قرار می‌گیرد، ساندویچ پانل دیواری می‌باشد. این پانل از دو لایه ورق که در بین آن‌ها فوم‌های پلی اورتان، XPS، پلی استایرن یا پشم سنگ تزریق شده، ساخته شده است. این پانل به عنوان یک ساندویچ پانل نمای ساختمان نیز استفاده می‌شود؛ بسته به رنگ و طرح پانل دیواری، جذابیت بسیار زیادی به نمای ساختمان‌ها بخشیده می‌شود.

قیمت ساندویچ پانل دیواری

 

چند نکته در مورد ساندویچ پانل رنگی که باید بدانید؟

ساندویچ پانل نمای ساختمان در تهران

به هنگام استفاده از ساندویچ پانل نمای ساختمان از پانل رنگی استفاده می‌شود تا جلوه‌ای زیبا به ساختمان داده شود. ساندویچ پانل رنگی همان پانل‌های معمولی می‌باشند که از 3 لایه تشکیل شده‌اند؛ تنها تفاوت این دو این است که در مدل‌های رنگی، با رنگ‌آمیزی این محصول، جلوه‌ای زیبا به نمای ساختمان‌ها داده می‌شود.

مطالب پیشنهادی  آشنایی با نحوه اجرای ساندویچ پانل دیواری

به طور معمول، ساندویچ پانل‌ها در یک رنگ یکسان تولید می‌شوند. امروزه به دلیل افزایش اهمیت دکوراسیون و زیبایی داخلی و خارجی ساختمان‌ها، شرکت‌های تولید کننده پانل‌های ساندویچی، با توجه به تقاضا مشتریان، اقدام به ساخت پانل‌های ساندویچی با رنگ‌های گوناگون کرده‌اند که با نام ساندویچ پانل رنگی شناخته می‌شوند.

 

تأثیر پانل ساندویچی رنگی بر نمای سازه‌ها

اینگونه پانل‌ها در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند و به عنوان ساندویچ پانل نمای ساختمان شناخته می‌شوند.پانل‌های ساندویچی رنگی از تنوع و طیف رنگی گسترده‌ای برخوردار هستند که بر اساس سفارش مشتری تولید خواهند شد. استفاده صحیح از پانل‌های رنگی باعث زیبایی بسیار زیاد نمای ساختمان‌ها خواهد شد.

در صورتی که قصد استفاده از مدل‌های رنگی را دارید، بهتر است بدانید که برای سازه‌های مسکونی بهتر است که از رنگ‌های روشنی مانند سفید، کرم یا آبی که باعث شادابی می‌شوند استفاده نمایید. همچنین رنگ‌های روشن، نور خورشید را منعکس و در خود ذخیره نمی‌کنند؛ در نتیجه داخل خانه زیاد از حد، گرم نخواهد شد. به طور کلی، استفاده صحیح از ساندویچ پانل رنگی، تأثیر زیادی بر زیبایی و عوامل خارجی مانند جذب گرما خواهد داشت.

طرح ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل نمای ساختمان دیواری به در دو نوع رو صاف یا یک رو عاج‌دار ساخته می‌شود. علت استفاده از عاج‌های کوتاه بر روی پانل دیواری، افزایش مقاوم سازه‌ها، به خصوص در برابر فشارهای مکانیکی می‌باشد.

طرح ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی اکثراً با ورق شادولاین ساخته می‌شوند این ورق هم باعث افزایش زیبایی ظاهری و هم آب‌بندی پانل ساندویچی در برابر باران و برف خواهد شد و از نفوذ آب به داخل سازه جلوگیری خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی  لیست قیمت ساندویچ پانل

هزینه ساندویچ پانل

فاکتورهای بسیاری هستند که تعیین کننده قیمت ساندویچ پانل می‌باشند. در بین اصلی‌ترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت ساندویچ پانل نمای ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع ورق گالوانیزه
  • کیفیت تزریق فوم در ساندویچ پانل
  • نوع ساندویچ پانل

جهت کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه ساندویچ پانل رنگی، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کبیر پانل، تماس حاصل نمایید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[kkratings]

جدیدترین مقالات

ارتباط با دفتر فروش :

جستجو در مقالات