آشنایی با نحوه اجرای ساندویچ پانل دیواری

اجرا و نصب پانل دیواری

فهرست مطالب

ساندویچ پانل ها دارای انواع گوناگونی هستند که کاربردهای فراوانی در سازهای کوچک و بزرگ دارند. نحوه اجرای ساندویچ پانل دیواری و سقفی بر اساس کاربرد آنها متفاوت است. زیرا از نظر خم ورق، ضخامت و نحوه اتصال با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین در هنگام اجرای آنها باید از مرغوب ترین و با کیفیت ترین مصالح استفاده شود .

برخی از ساندویچ پانل ها باید با پیچ واشردار و برخی دیگر از تکنیک هایی متفاوت تری که نیازی به پیچ ندارند، نصب شود. در این مقاله به توضیحاتی درباره ی نحوه اجرای ساندویچ پانل دیواری میپردازیم. همچنین شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات و قیمت با شرکت کبیر پانل در تماس باشید.

نحوه اجرای ساندویچ پانل دیواری چگونه است؟

نحوه ساخت و اجرای ساندویچ پانل دیواری

ارزش یک سازه به استحکام و امنیت آن بستگی دارد. از این رو  اجرای ساندویچ پانل دیواری مهم ترین بخش در زمینه پوشش دیوارها به حساب می آید. اگر چه در نگاه اول نحوه اجرای ساندویچ پانل دیواری ساده بنظر می آید اما باید به یکسری موارد توجه کرد.

در مرحله ی اول نیاز به مشخص کردن مکان قرار دادن ساندویچ پانل است. در ادامه انتخاب لوازم جانبی، بخش مهمی از مراحل نصب ساندویچ پانل دیواری به حساب می آید. به همین دلیل در زمان نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری از ورق های فلزی استفاده می شود که علاوه بر بهبود نهایی ساختمان، برای پوشش لبه ها، درز پنجره ها و درها مناسب است.

اجرا ساندویچ پانل دیواری نیاز به زیرسازی فلزی دارد. برای این زیر سازی از پروفیل استفاده می شود و عمود بر جهت اجرای ساندویچ پانل قرار میگیرد. فواصل زیرسازی قبل از نصب توسط کارشناس مشخص شده و به سازه زیر سازی پیچ می شوند. ساندویچ پانل دیواری بصورت یک تکه دیوار اجرا می گردد و تا طول 13 متر قابل تولید است.

مطالب پیشنهادی  آشنایی با ساندویچ پانل دکوراتیو

مراحل ساندویچ پانل دیواری

بهترین نصاب اجرای ساندویچ پانل دیواری

  • قبل از نصب قسمت ورودی و یا پنجره ها را با استفاده از دستگاه مخصوص مشخص و برش داده می شود.
  • شروع به ایجاد زیر سازی با توجه به ابعاد مورد نظر می شود.
  • با جوشکاری پروفیل‌ها را  به یکدیگر متصل می‌کنند.
  •  پیچ های سر مته‌دار در هر متر مربع با توجه به قطر آن به ساندویچ پانل و پروفیل پیچ می‌شود.
  • نبشی ساندویچ پانل دیواری روی آن قرار داده شده و با استفاده از دریل و پیچ، نبشی را در لبه کار ثابت و یا فیکس می شود.
  • جهت آبندی پانل ها با استفاده از اسپری پلی اورتان، درزهای آن پر شده و پنل بعدی قبل از پف کردن آن نصب می شود.
  • ساندویچ پانل های دیواری  با استفاده از تراز و کاملا صاف در محل خود قرار داده شده و طبق روال پیچ و مهره می گردد.
  • در اخر برای زیبایی کار و درزگیری از ورق فلاشینگ استفاده می کنند.

ساندویچ پانل جهت نصب

اجرای ساندویچ پانل دیواری با انواع مختلف

ساندویچ پانل پیچ مخفی: در ساندویچ پانل پیچ مخفی هر پانل به محل مورد نظر پیچ شده و پانل بعدی به صورتی که پیچ را بپوشاند قرار می گیرد. این ساندویچ پانل‌ها به دلیل مخفی بودن پیچ‌ها باعث زیبایی کار می شوند.

ساندویچ پانل قفل دار: این نوع پانل به صورت قفل دار بوده است که در قسمت اتصال بلوک‌ها، به وسیله زبانه هایی پانل ها را به هم وصل می کند. کاربرد این پانل‌ها بیشتر در سردخانه‌ها می باشد.

ساندویچ پانل نر و مادگی: این پانل‌ها در قسمت اتصال دارای زاویه هایی هستند که بعد از اتصالشان به شکل یکپارچه در آمده و توسط پیچ روی سقف یا دیوار وصل می شوند.

مطالب پیشنهادی  برتری ساندویچ پانل نسبت به مصالح ساختمانی

قیمت نصب ساندویچ پانل دیواری چقدر است؟

نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری

بعد از انتخاب ساندویچ پانل و خرید آن نوبت به نصب آن مي‌رسد. برای فهمیدن قیمت نصب ساندویچ پانل باید بدانید که قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل شامل قیمت تمام شده‌ی پانل ساندویچی به همراه مبلغی است که به نصابان ساندویچ پانل تعلق می گیرد. در اجرای ساندویچ پانل دیواری نیازی به مصالح جانبی یا ترکیبی نمی باشد و این مصالح به صورت آماده تنها با ابزاری مختصر نصب و به یکدیگر متصل می شوند. به این دلیل قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل در مقایسه با همان میزان مصالح سنتی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

در صورت وجود شرایط مناسب عمر مفید ساندویچ پانل دیواری  بین ۱۰ الی ۲۰ سال خواهد بود. اما اگر پانل به درستی نصب نشود، عمر این پانل به زیر ۱۰ سال کاهش خواهد یافت. همچنین در صورت نصب نشدن درست امکان آب دهی و… وجود دارد. نصب این پانل ها به سرعت انجام مي‌شود و نیاز به افراد زیاد جهت نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری ندارید. ولی این به آن معنی نیست که هر کسی بتواند آن را به خوبی نصب کند. بهترین نصاب های ساندویچ پانل در شرکت ما خدمت رسان شما هستند. برای اطلاع از قیمت ها با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[kkratings]

جدیدترین مقالات

ارتباط با دفتر فروش :

جستجو در مقالات