رفتن به محتوای اصلی
کاربرد ساندویچ پانل در نمای ساختمان

کاربرد ساندویچ پانل در نمای ساختمان

کاربرد ساندویچ پانل در نمای ساختمان ، همان طور که می‌دانید در ساختمان‌ سازی روش‌ ها، مصالح و ابزار متفاوتی به کار می‌رود. یکی از این مصالح، ساندویچ پانل است که ویژگی و کاربردهای خاصی دارد. ساندویچ پانل در اصل، سازه‌ هایی هستند که از لحاظ شکل ظاهری مشابه ساندویچ هستند و به یکدیگر وصل می‌شوند. از این پانل ها هم در صنایع معماری و هم در صنایع ساختمان سازی و تاسیسات برای کاهش هزینه ها و همچنین افزایش سرعت و دقت استفاده می‌شود. در ادامه‌ی این مطلب، به طور کامل به معرفی کاربردهای ساندویچ پانل می‌پردازیم.

ساندویچ پانل در نمای ساختمان

کاربرد انواع ساندویچ پانل با توجه به ساختار خاصی که دارند متفاوت و متنوع  می باشد. این کاربرد در سقف و دیوارها و موارد گوناگون به طور روز افزونی در حال گسترش می باشد. این که جنس و نوع لایه ها از چه باشد تا حد زیادی در این امر موثر می باشد. با وجود پانل های ساندویچی ساخت و سازهای امروزه بسیار مقرون به صرفه انجام می شود. از جمله این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساخت سردخانه محصولات غذایی
  • کارخانه مواد غذایی و کشاورزی
  •  سقف سوله‌ های نگهداری دام و طیور
  • کارخانه‌ های صنعتی بزرگ
  • به جای ورق سقف شیروانی
  • ساخت کانکس
  • ساخت سوله و انبار

کبیر پانل با ارائه انواع ساندویچ پانل از جمله ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل پلی اورتان، پانل های نمایشی، ساندویچ پانل های فولادی و… بزرگترین و بهترین ارائه دهنده ساندویچ پانل در سطح کشور است و با عرضه انواع ساندویچ پانل به بازارهای داخلی و خارجی توانسته نیاز صنعت و طراحان صنعت را در سطح گسترده ای تامین نماید. شما می توانید با مراجعه به این سایت از جزییات بیشتری در این زمینه بهره مند شوید.

 

 

کاربرد ساندویچ پانل در نمای ساختمان

مزایای ساندویچ پانل در نمای ساختمان

عایق صوتی و حرارتی              

عایق بودن صوتی و حرارتی ساندویچ پانل ها از ویژگی‌ های بارز این دسته از مصالح ساختمانی به شمار می‌رود و موجب شده است که پانل‌ها را به عنوان مصالحی عایق بشناسیم. همانطور که می‌دانید براساس مبحث 19 قوانین مقررات ملی ساختمان، عایق سازی ساختمان‌ ها از اهمیت بالایی برخوردار است و امری الزامی به شمار می‌رود.

مطالب پیشنهادی  کاربردهای ورق پلی کربنات چیست؟

پانل‌ هایی با هسته پلیمری از قبیل ساندویچ پانل پلی یورتان، بهترین نوع عایق صوتی محسوب می‌شوند که می‌توانند ساختمان‌ ها را تا صوتی حدود 60 دسی بل مقاوم سازند. از طرفی انواع پانل‌ های ساندویچی در برابر حرارت نیز مقاومت لازم را دارا هستند و هدر رفت انرژی را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهند. لازم به ذکر است که این مصالح نوین در کنج دیوارها و یا قسمت‌ های زاویه دار به وسیله یک سری متعلقات، تجهیز می‌شوند که در عایق سازی ساختمان نقش بسزایی دارند.

صرفه اقتصادی

این  پنل‌ ها در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی در کنار ویژگی‌ ها و مزایای بسیاری که دارند، مهم‌ترین و اصلی ترین حسن آن قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن می‌باشد. همچنین این مصالح به علت عایق بودن در بهینه سازی انرژی نیز موثر هستند و با تنوع در طرح و رنگ و طول عمر بالایی که دارند به مدت طولانی استفاده می‌شوند و نیازی به تعمیر و یا تعویض ندارند. همچنین در راستای کاهش هزینه ها جهت ساختمان سازی با ساندویچ پانل لازم است بدانید که در مدت زمانی کوتاه و با حداقل تعداد نیروی انسانی قابل اجرا است.

دوام و طول عمر

استفاده از ورق فلزی و فلزاتی همچون روی و گالوانیزه در پوشش خارجی پانل، در انعطاف پذیری و مقاومت بالای آن تاثیر گذار است که دوام و طول عمری چندین ساله به پانل و نمای ساختمان می‌بخشد. همچنین لازم است بدانید که وجود ورق فلزی ساندویچ پانل در نمای ساختمان در برابر ضربه، بارش های فصلی و… مقاومت بالایی دارد.

 

 

نقش ساندویچ پانل در نمای ساختمان

 

بهداشتی بودن

پانل ساندویچی در نمای ساختمان به علت رنگ استاتیکی که در نمای آن به کار رفته است حتی با گذر زمان هم شفافیت و رنگ اصلی خود را حفظ می‌کند و آلودگی‌ ها و گرد و غبارهایی که به مرور زمان و با بارش باران بر روی آن ایجاد شده است؛ به راحتی تمیز می‌شود.

مطالب پیشنهادی  لیست قیمت ساندویچ پانل، تیر ۱۴۰۲

سرعت اجرا

همانطور که گفتیم پانل‌ها در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی با سرعت و سهولت بیشتری نصب می‌شوند و از این نظر توانسته‌اند بر رقبای خود برتری یابند.

کاهش وزن ساختمان

استفاده از فلزات و فومی سبک در ساندویچ پنل، در کاهش وزن ساختمان تاثیر گذار است و کاهش بار مرده ساختمان از ویژگی‌ های بارز این مصالح به شمار می‌رود. از این رو سبک سازی ساختمان ها با ساندویچ پانل از جمله روش‌هایی است که در سال‌ های اخیر رواج یافته است.

مقاومت در برابر آتش

آتش سوزی و عدم مقاومت مصالح ساختمانی در برابر حریق، مهم‌ترین عاملی است که دامن‌گیر مصالح نما شده و عمده‌ترین ضعف آن‌ ها به شمار می‌رود. اما در مصالح مدرن ساندویچ پانل، استفاده از عایقی همچون فوم پلی یورتان و پشم سنگ در هسته پانل، آن ها را در برابر حریق مقاوم ساخته است. برخی از انواع پنل های ساندویچی همچون پانل پشم سنگ به علت مقاومت بالایی که دارند به عنوان ساندویچ پانل ضد حریق نیز شناخته می‌شوند.

 

 

 

کاربرد ساندویچ پانل در صنعت ساختمان

کاربرد ساندویچ پانل در صنعت ساختمان

کاربرد ساندویچ پانل در صنعت ساختمان به عنوان مصالح ساختمانی نوین روز به روز در حال افزایش است.ترکیب این مصالح و ویژگی هایی که دارند موجب افزایش کاربرد ساندویچ پانل در صنعت ساختمان شده است. مجموعه ای از ویژگی‌ها همچون عایق حرارتی باربری، عایق صدا و دکوراسیون در انواع ساندویچ پانل جمع شده است. در نتیجه استفاده از آن‌ها در ساخت و ساز موجب صرفه جویی در انرژی و انطباق صنعتی سازی مسکن می شود. کاربرد ساندویچ پانل در صنعت ساختمان شامل استفاده از ساندویچ پانل دیواری و سقفی در ساخت دیوار و سقف می شود. دیوارهای خارجی بزرگترین بخش در پوشش ساختمان می باشند. در نتیجه دیوارهای خارجی در صرفه جویی انرژی نقش بسیار مهمی دارند. با توجه به نیاز عایق، ضخامت و مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری متفاوت خواهد بود.

مطالب پیشنهادی  قیمت ورق گالوانیزه پانچ شده

 ساندویچ پانل‌ها به طور گسترده ای به عنوان یک روکش خارجی برای ساختمان های تک و چند طبقه ای مورد استفاده قرار می گیرند. شکل ساندویچی این پانل‌ها موجب شده است که نام ساندویچ پانل بر آن‌ها گذاشته شود. انواع ساندویچ پانل با توجه به ساختار و کاربردی که دارند به زیرگروه های ساندویچ پانل دیواری و سقفی تقسیم می شوند. انواع ورق ساندویچ پانل آلوزینک، آلومینیوم و گالوانیزه می باشد. تمام انواع ساندویچ پانل شامل موارد کاربرد ساندویچ پانل در صنعت ساختمان می شوند. با توجه به نوع ورق ساندویچ پانل نیز ما ساندویچ پانل آلوزینک و ساندویچ پانل گالوانیزه را داریم.

کاربرد ساندویچ پانل در معماری

کاربرد ساندویچ پانل در معماری امروزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از این مصالح پیش ساخته با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن باعث شده که اکثر ساختمان سازان ترجیح دهند به جای مصالح سنتی مانند آجر از ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی استفاده کنند. امروزه به کارگیری مصالح و ابزار های مدرن در ساختمان سازی با کارکرد و ویژگی های مفید توانسته جای خود را در صنعت ساخت و ساز باز کند. ساندویچ پانل یکی از این متریال‌ها می باشد. این سازه نوعی پوشش مدرن است که دارای دو لایه فلزی و یک فوم عایق است. ساندویچ پانل پوششی مناسب برای قسمت های مختلف ساختمان از جمله سقف محسوب می شود. تمام افرادی که با ساخت و ساز آشنایی دارند خوب می دانند که عایق کاری سطوح دیواری و سقف به درستی انجام شود. 

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، بلوار ۲۴ متری، نبش پنجم شرقی، پلاک ۲۷، واحد ۶

 ۰۲۱۲۸۴۲۴۸۳۰
 ۰۲۱۲۶۷۶۰۶۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا