ساندویچ پانل نسوز

فهرست مطالب

ساندویچ پانل نسوز جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی، همچون آجر و سیمان و … هستند. این نوع پانل کاربردهای فراوان دارد که در مدل های مختلفی تولید می شود. نوع نسوز یکی از انواع پنل ها است که در صورت عدم شعله مستقیم به آن اشتعال زا نیست. این پانل ها در برابر حرارت مستقیم مقاوم هستند و در این نوع پانل بعد از فروکش کردن آتش سوزی به خودی خود خاموش می شوند. این ویژگی به دلیل نوع ساخت و متریال کار شده در آن می باشد. که در ادامه به طور کامل آن را برایتان شرح می دهیم. 

معرفی ساندویچ پانل نسوز

کاربرد اینگونه پانل در کوره ها مشخص می شود. این نوع پانل که با عایق پشم سنگ تولید شده است مقاومت زیادی در برابر حرارت مستقیم دارد و مقاوم است و در هنگام آتش سوزی ذوب نخواهد شد و خطر شعله ورتر شدن آتش را افزایش نمی دهد. علاوه بر مقاوم بودن در برابر حرارت به دلیل امنیت در بناها بسیار مورد توجه قرار می گیرد. به همین دلیل است در قسمت های متعددی می توان از آن استفاده کرد. چرا که به دلیل ایمنی و امنیت بالا گزینه بسیار مطمئن و مقرون به صرفه است.

 

ساندویچ پانل نسوز چیست؟

ساندویچ پانل نسوز که با نام‌های ساندویچ پانل ضد حریق و یا ساندویچ پانل پشم سنگ نیز شناخته می‌شود، یک محصول مشابه با دیگر ساندویچ پانل‌ها می‌باشد. این محصول همانند محصولات مشابه دارای یک ساختار سه لایه می‌باشد که در لایه میانی آن، ماده عایق پشم سنگ قرار داده شده است. پشم سنگ مقاومت بالایی در برابر دماهای بالا داشته و در مواقع آتش‌سوزی، کمترین آسیب را می‌بیند.

کاربرد این پانل بیشتر در صنایع و مکان‌های صنعتی می‌باشد؛ به عنوان مثال از ساندویچ پانل ضد حریق جهت پوشاندن کوره‌های پخت و گرمخانه‌های بالای 70 درجه، استفاده می‌شود. نقطه ذوب پشم سنگ به کار رفته در این محصول، 1300 درجه بوده و ضریب انتقال حرارتی پایینی نیز دارد. پشم سنگ توانایی تحمل حرارتی بالای 2000 درجه سانتی‌گراد را نیز دارد.

مطالب پیشنهادی  پلی اورتان چیست و چه مزایایی دارد؟

 

8 ویژگی برتر ساندویچ پانل های نسوز

 • این پانل ضد حریق است.
 • هنگام آتش سوزی هیچ مواد سمی را آزاد نمی کند.
 • بعد از فروکش کردن آتش خاموش می شود.
 • این پانل عملکرد حرارتی بالایی داراست که باعث صرفه جویی می شود.
 •  در مقایسه با سایر عایق های ساندویچ پانل بهداشتی تر است و دارای فیبر آراد است.
 • دارای استاندارد های ضد آتش FM است.
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و اسیدی می باشد.
 • ساندویچ پانل ها قابلیت مونتاژ و دمونتاژ را دارند.

ویژگی های ساندویچ پانل نسوز

موارد استفاده از ساندویچ پانل نسوز:

 •  دفاتر کارگاهی و درمانگاه‌ ها
 •  ساختمان های اداری تجاری
 •  پوشش سوله و انبارها
 •  مدارس استخرها و هتل‌ ها
 •  مجتمع های ورزشی
 •  کمپ های اسکان موقت و کاروان‌ ها
 •  واحد های امدادی
 • اتاق های یخچالی و حمل باری ثابت و متحرک نصب بر روی انواع کامیونت ها 
 • اتاق های تریلر یخچالی و تریلر کانکس دار 

مشخصات فنی ساندویچ پانل نسوز

عایق پلی یورتان که در ساندویچ های مثل  سقفی و دیواری استفاده می شود نسوز است و ضخامت آنها (۱۵-۱۲٫۵-۱۰-۸-۶-۵-۴) است و بنا به طول و رنگ دلخواه مشتری ساخته می شود. ورق های در پانل نسوز از جنس آلوزینک، گالوانیزه و پاراسیتول می باشد. سم آزاد شده هنگام سوختن از کف ایزوتونیک بسیار کم است. به همین دلیل از این پانل در بسیاری از موارد می توان استفاده کرد. 

 

عایق ساندویچ پانل نسوز

این عایق از الیاف پشم سنگ می باشد. این عایق از سنگ آتش فشانی بازالت تشکیل می شود. بازالت از سنگ های آذرین آتش فشانی تشکیل شده است. این مواد به همراه عایق میانی پانل مانع از آتش گرفتن و انتشار حریق توسط پانل می شود. همین امر ایمنی این محصول را افزایش داده و تبدیل به یکی از مطمئن ترین محصول در ساخت سازه تبدیل کرده است.

ازاین نوع پانل در قسمت های مختلفی استفاده می شود. امروزه ایمنی یکی از مهم ترین فاکتورها در ساخت انواع سازه می باشد. به همین دلیل استفاده از این نوع پانل بسیار کاربردی و مهندسان و کارشناسان از آن استفاده می کنند.

مطالب پیشنهادی  خرید پانل سقفی ذوزنقه

 

 

مشخصات فنی ساندویچ پانل نسوز

انواع ساندویچ پانل

1.ساندویچ پانل سقفی:

ساندویچ پانل سقفی به صورت دو طرف ورق، یکرو ورق یکرو فویل، یکرو ورق یکرو نایلون و یکرو ورق یکرو کاغذ تولید می شوند. ورق های این نوع پانل ها بصورت سینوسی(کرکره ای)، شادولاین، طرح ذوزنقه ای و طرح سفال قابل تولید می باشد. از این پنل ها به عنوان پوشش سقف سوله ساختمان های صنعتی، کانتینرهای حمل و نقل، انبارها و سیلوها استفاده می شود.

از مزایایی پانل سقفی عایق گرما، سرما، قیمت پایین، وزن کم، آسان بودن نصب آن و مقاومت آن در برابر باد و زلزله و مواد شیمیایی است. پانل های سقفی یکی از بهترین پیش ساخته هایی است که علاوه بر ایمنی بالا، از زیبایی ظاهری و طرح خوبی نیز برخوردار است. 

 

 

نواع ساندویچ پانل نسوز

2.ساندویچ پانل دیواری:

ساندویچ پانل دیواری نوعی مصالح ساختمانی آماده است که از دو لایه ورق که بین آنها فوم است تشکیل شده است و برای نما و دیوار به کار می رود. ورق های این پانل دیواری گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم می باشد که دارای خواص ضد زنگ، مقاومت زیاد و قیمت پایین می باشد. از این نوع پانل برای دیوارهای داخلی با ضخامت 4 الی 6 سانتیمتر استفاده می شود.

از مزایایی این نوع پانل می توان به این موارد اشاره کرد:عایق گرما و سرما، مقاوم در برابر باد و زلزله، قابل بازیافت بودن آن، حمل و نقل آسان آن، نصب آسان و بهداشتی بودن آن است. همچنین از آن در ساخت انواع سوله و کارخانجات بهره می برند. چرا که در برابر عوامل طبیعی و سایر حوادث مقاوم و ساختار سازه را نیز حفظ می کند. تا کم ترین آسیب به هرآنچه که در داخل آن است وارد شود.

این ساندویچ پنل از 3لایه تشکیل شده است :

مطالب پیشنهادی  خرید کانکس ویلایی در تهران

1.پوشش روی پنل

2.هسته میانی پانل

3.پوشش پشت پانل

 

تنوع محصولی در ساندویچ پانل نسوز

چگونگی مقاومت در برابر آتش سوزی

در ساندویچ پانل نسوز به هنگام آتش سوزی یک لایه نیم سوز شده حفاظتی پایداری شکل می‌گیرد. در هسته لایه نیم سوز شده، با انبساط سطوح، فضاهای خالی پر شده و در نتیجه هیچ گونه حفره‌ای وجود نخواهد داشت.در دمای ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد، ۷۰ درصد پانل بدون تغییر باقی‌ ماند و ۳۰ درصد آن بدون گسترش شعله و انتشار آتش میان هسته و دیگر سطح‌ها‌ی پانل، نیمسوز می شود. در یک پانل در دما‌های بیش‌ از ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد، یک لایه نیم‌ سوز شده حفاظتی، شکل می‌گیرد. پانل‌های دور از منبع آتش، هیچ گونه تغییری را متحمل نشده‌اند. 

اهمیت استفاده از ساندویچ پانل نسوز

همان طور که اشاره کردیم، ساندویچ پانل ویژگی های مختلفی دارد. یکی از مهم ترین آن ها نیز عایق بودن آن است که ایمنی ساختمان را بسیار افزایش می دهد. امروزه در بیشتر ساختمان سازی ها و یا ساخت سوله از این نوع سازه استفاده می شود. در بسیاری از مواقع مخصوصا در کارخانجات، آتش سوزی عاملی است که تمامی سرمایه و تولیدات را از بین می برد. در این چند سال خیلی از افراد به این دلیل با مشکلاتی زیادی رو به رو شدند. اما با استفاده از یک پانل نسوز این مشکل برای همیشه رفع می شود. 

قیمت ساندویچ پانل نسوز

از آنجایی که ضخامت، متریال به کار رفته در ساندویچ پانل اعم از جنس ورق و فوم عایق همه در قیمت پانل تاثیر گذار هستند. لذا در صورتی که می خواهید در مورد قیمت آگاهی بیشتری کسب نمایید، می توانید از طریق شماره هایی که در داخل سایت قرار داده شده با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان با تجربه و زبده ما اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره های درج شده در سایت ما با کارشناسان ما در تماس باشید.
 ۰۲۱۲۶۷۶۰۶۲۶
 ۰۲۱۲۶۷۶۰۲۰۸

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[kkratings]

جدیدترین مقالات

ارتباط با دفتر فروش :

جستجو در مقالات