رفتن به محتوای اصلی
آموزش نصب ساندویچ پانل

آموزش نصب ساندویچ پانل

نحوه نصب ساندویچ پانل نیاز به آموزش عملی و اطلاعات کامل نصب دارد. ما در این مقاله نحوه نصب را از صفر تا صد را به شما آموزش می دهیم. برای نصب شما می توانید از یک تیم بسیار حرفه ای کمک بگیرید. او با داشتن دانش و مهارت در این تجارت می تواند نصب پنل ها را با قیمتی مقرون به صرفه و در مدت زمان بسیار کوتاه به پایان برساند. برای مشاوره رایگان هر روز در خدمت شما هستیم.

نحوه نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل به روش های مختلفی انجام می شود که بستگی به نوع سازه و یا کاربرد آن دارد. همانطور که می دانید ساندویچ پانل سازه ای شامل: ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری می باشد.
برای اجرای ساندویچ پانل سقفی باید ساندویچ پانل ها را روی تیرهای فرعی قرار داد که معمولاً از پروفیل های سبک ۴۰*۸۰ یا ۴۰*۴۰ ساخته می شوند و یا در سازه های صنعتی و انبارها از پروفیل هایی با مقاطع Z استفاده می شود. ساندویچ پانل ها با واشر و لوله های گالوانیزه به زیرسازی متصل می شوند که با توجه به خصوصیات و مقطع پانل های دیواری در صورت اجرای صحیح کاملا ضد آب و بدون نیاز به تزریق فوم و چسب فوم می باشند.

مراحل نصب ساندویچ پانل

اگر نحوه نصب سقف ساندویچ پانل را نمی دانید پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید که در اینجا به همراه نحوه ساخت سقف توضیح داده شده است. شما می توانید از اطلاعات این مقاله در هر صنعت ساختمانی استفاده کنید. البته قبل از اطلاع از نحوه نصب و استفاده از انواع شینگل، بهتر است درک درستی از سقف ساندویچ پانل و ویژگی های آن داشته باشید.
وب سایت کبیرپانل منبع اطلاعات بسیار خوبی با انواع ساندویچ پانل سقفی ،گالوانیزه، ساندویچ پانل دیواری دوبل آلوزینک و غیره می باشد. که در این صفحه می توانید با مهمترین ویژگی ها و نکات نصب پانل ها آشنا شوید. برای اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه ی نصب پانل می توانید وب سایت ما مراجعه کنید و یا با ما در ارتباط باشید.

نحوه نصب ساندویچ پانل در تهران

نکات نصب ساندویچ پانل

 • برای هر پروژه، نحوه قرار دادن و چیدمان پانل های دیواری ساندویچ مهم است.
 • زیرسازی محل نصب  به این معنی است که پانل ها به راحتی بر روی اسکلت فلزی یا اسکلت بتنی ساختمان قرار می گیرند.
 • در هنگام نصب  باید فاصله پانل ها رعایت شود و موقعیت پله های ذوزنقه ای در نظر گرفته شود تا تکیه گاه مناسب برای فیکس شدن لوله ایجاد شود.
 • برای نصب  باید از پیچ با واشر مخصوص استفاده کنید.
 • برای نصب ساندویچ برد در سقف باید پانل را به یک پرلین مخصوص پیچ کنیم.
 • برای هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی باید از یک پیچ گالوانیزه استفاده شود که باعث افزایش استحکام می شود.
 • پس از نصب پانل ها از چسب سیلیکونی یا نوار چسب یک طرفه برای پوشاندن تمام اتصالات استفاده کنید.
 • هنگام نصب پانل های سقفی محل مناسبی را برای آستر و ازاره انتخاب کنید، علاوه بر زیبایی ظاهری، مشکلی برای آب بندی پروژه وجود نخواهد داشت.
 • هنگام نصب پانل سقفی باید فاصله بین دو پانل را رعایت کنید. پانل همپوشانی باید در موقعیت صحیح در مرحله اول پانل بعدی باشد.
 • قبل از بستن ساندویچ پانل، اتصالات باید با اسپری پلی اورتان پر شود، این کار باعث افزایش چسبندگی تخته ها در محل اتصال و کاهش انتقال حرارت در محل اتصال می شود.
مطالب پیشنهادی  ورق آلوزینک چیست؟

مطلب پیشنهادی : کاربرد ورق گالوانیزه و ساندویچ پانل در صنعت ساختمان

نحوه نصب ساندویچ پانل با کیفیت بالا

 

3 نکته برای نصب ساندویچ پانل بهتر

 •  پنل های نصب شده توسط نصاب های مورد اعتماد به دلیل داشتن اتصالات مناسب دوام بیشتری دارند.
 •  هنگامی که یک نصاب با تجربه پانل ساندویچ پانل را نصب می کند، دور ریز پانل شما به حداقل خواهد رسید و در نتیجه در هزینه ها صرفه جویی می شود.
 •  کارشناسان معمولا کارشان را تضمین می کنند. اما بعد از نصب ساندویچ پانل، اگر مشکلی پیدا کردند، دوباره آن را برطرف می کنند.

نصب ساندویچ پانل دیواری

برای نصب ساندویچ پانل دیواری به زیرساخت فلزی متشکل از پروفیل های فولادی قلع اندود، راهنما یا پروفیل های U و Z نیاز است که زیرسازی پایه محکمی برای ساندویچ پانل ها و به عنوان تکیه گاه پیچ و نصب می باشد. ساندویچ پانل دیواری به دو صورت عمودی و افقی با فونداسیون در جهت مخالف جهت نصب پانل نصب می شود. حداقل ارتفاع مجاز دهانه برای زیرسازی دیوار ساخته شده از ساندویچ پانل یک متر است و ممکن است بسته به جهت باد، ارتفاع پانل، ضخامت و منطقه مورد استفاده متفاوت باشد.

نحوه نصب ساندویچ پانل سقفی طرح سفال

 

نصب ساندویچ پانل سقفی

نصب کردن ساندویچ پانل سقفی ساده اما پرخطر می باشد. بر خلاف ساندویچ پانل دیواری، پوشاندن سقف به دلیل ارتفاع زیاد و فاصله از سطح زمین دشوار است. ساندویچ پانل های سقفی نصب شده و به داخل پرلین پیچ می شوند.

در ابتدا پس از نصب سازه و قرار دادن پرلین (پروفیل زیرسازی Z) نصب گاتر (ابرو) شروع می شود که در همه جا با استفاده از ورق های گالوانیزه و مقطع U به صورت جعبه قرار می گیرد. انتهای شیب سوله قرار گرفته دلیل استفاده از آن جمع آوری آب های سطحی روی سقف می باشد. پس از نصب آبروها نوبت نصب ساندویچ پانل سقفی میرسد که با قراردادن برروی سقف وزیرسازی در کناریکدیگر پیچ میشود و در انتها هم نوبت نصب فلاشینگ های تاج و قاب میباشد.

مطالب پیشنهادی  مقدمه ای بر سیستم های ساندویچ پانل

پانل سقفی بسیار حساس است و نصب آن به کارگران ماهر نیاز دارد، آب بندی آن حائز اهمیت می باشد. زیرا اگر ساندویچ پانل های سقفی به درستی در کنار هم قرار نگیرند پیچی در جای مناسب قرار نمی گیرند و یا زیرسازی تراز نمی شود. سقف مهر و موم نشده است، روند نصب خوب نیست، بیرون نمی آید. جهت پوشش زیر سقف از فلاشینگ زیرتاج و روی سقف از فلاشینگ ناج استفاده می شود و جهت پوشش لبه های ساندویچ پانل از فلاشینگ قاب ویا نما و دامپا استفاده می گردد.

 

انتخاب روش اصولی نصب ساندویچ پانل

 نصب پانل به روش صحیح و اصولی از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه، به برخی اصول و روش‌های نصب توجه خواهیم کرد:

رعایت دستورالعمل تولیدکننده: در هر مورد، بهتر است دستورالعمل و راهنمای نصب ارائه شده توسط تولیدکننده ساندویچ پانل را به دقت مطالعه کنید و بر اساس آن عمل کنید. هر نوع پانل ممکن است نیازهای ویژه‌ای برای نصب داشته باشد و راهنمایی تولیدکننده بهترین راهبرد را برای نصب آن ارائه خواهد کرد.
استفاده از ابزار مناسب: برای نصب پانل، از ابزار مناسب و بهینه استفاده کنید. این شامل دستگاه‌های برش، پیچگوشتی، دریچه‌ها و سایر ابزارهای مربوطه است. اطمینان حاصل کنید که ابزارهای استفاده شده دارای کیفیت و استحکام مناسبی هستند.
نگهداری از سازه پشتیبان: سازه پشتیبانی که ساندویچ پانل روی آن نصب می‌شود باید در شرایط مناسب قرار داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که سازه پشتیبان خود دارای استحکام کافی است و برای نصب پانل به درستی تهیه شده است.
اتصالات محکم: در هنگام نصب ، به اتصالات بین پانل‌ها بخصوص توجه کنید. این اتصالات باید محکم و قوی باشند تا پانل‌ها را به هم متصل کنند و حفاظت از عملکرد حرارتی، صوتی و سازه‌ای ساندویچ پانل را تضمین کنند.

مطالب پیشنهادی  لیست قیمت ساندویچ پانل، تیر ۱۴۰۲

قیمت نصب ساندویچ پانل

 

 

دستمزد نصب ساندویچ پانل

 

عوامل زیادی بر قیمت نصب ساندویچ پانل می تواند تاثیر میگذارد و بسیار متغیر و متنوع می‌باشند. عمدتاً به عوامل زیادی از جمله مواد اولیه، فناوری و ماشین آلات مورد استفاده، نیروی کار، نقشه برداری و طراحی، شرایط اقلیمی و جغرافیایی منطقه، حمل و نقل، تغییرات نرخ ارز و نوسانات بازار، تقاضا و عرضه، هزینه های انرژی مرتبط هستند.

 • متریال

  در مرحله نصب ساندویچ پانل انتخاب مواد اولیه ساخت ساندویچ پانل، نوع هسته، جنس روکش ها، تراکم و کیفیت عایق ها، نوع پوشش های ضد زنگ و مقاومت در برابر آتش سوزی در قیمت نهایی تاثیر بسزایی دارد.
 • ابزار

  تکنولوژی و ماشین آلات با توجه به پروژه شما، نقش بسزایی در هزینه ها دارد. ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیک سبب تغییر قیمت نهایی خواهند شد.
 • نیروی کار

نیروی کار و مهارت کارگران نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت نصب ساندویچ پانل می باشد. نیروی کار ماهر و با تجربه اجرای بهتر و سریعتر پروژه را فراهم می‌کنند.

 • حمل و نقل

هزینه های حمل و نقل ساندویچ پانل به قیمت نصب افزوده می‌شود. اگر محل تولید ساندویچ پانل از محل نصب فاصله داشته باشد. سبب افزایش هزینه های حمل و نقل می‌شود.

 • ارز

نرخ ارز و نوسانات بازار نیز سبب تغییر مداوم قیمت نصب ساندویچ پانل می‌باشد.

همه این عوامل با هم تعامل دارند و در نهایت قیمت نهایی نصب ساندویچ پانل را تعیین می کنند. بنابراین برنامه ریزی دقیق، انتخاب هوشمندانه مصالح و ماشین آلات، کنترل هزینه و استفاده از فناوری های نوین می تواند بر قیمت نصب ساندویچ پانل موثر می‌باشد.

 

بهترین شرکت تولید کننده انواع ساندویچ پانل

کبیر پنل با تولید محصولات باکیفیت و استفاده از آخرین تکنولوژی روز در سطح رقابت جهانی همواره در تلاش است تا سطح کیفی محصولات ایرانی را بالا ببرد. این شرکت تولید کننده انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری با فوم پلی یورتان پیوسته با روکش فلزی (ورق گالوانیزه، آلومینیوم و میکروفیل آلوزینک) می باشد. برای تماس با کبیر پنل، ثبت سفارش یا کسب اطلاعات بیشتر  در مورد نصب و قیمت ساندویچ پانل به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و یا با شماره زیر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا