معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت چیست؟

معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت و ارزان

فهرست مطالب

معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت به دلیل عوامل مختلفی به وجود می آید. پانل ها به عنوان سازه های پیش ساخته و با کیفیت به عنوان جایگزین مناسب برای مصالح سنتی شناخته می شود. به همین دلیل ویژگی های مختلف این سازه سبب شده در ساخت انواع سوله، کارخانجات و … از آن استفاده شود. اما اگر این سازه از کیفیت مطلوبی بهره مند نباشد، می تواند برای کل سازه خطرساز و مشکل آفرین باشد. از همین رو شناخت پانل با کیفیت و سپس خرید آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله می خواهیم معایب پانل های بی کیفیت و روش شناخت آن را به شما معرفی کنیم. تا با آگاهی بیشتر نسبت به خرید آن اقدام و با کمک یک سازه با کیفیت، امنیت، ایمنی و استحکام ساختمان خود را افزایش دهید. 

اهمیت کیفیت در ساخت پانل ها

به صورت کلی امروزه انواع پانل از جمله سازه های بسیار با اهمیت در صنعت ساختمانی به حساب می آیند. این سازه های پیش ساخته به دلیل وزن پایین، عایق بودن، تنوع در طراحی ظاهری و رنگ، حمل و نقل و نصب آسان و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل کیفیت آن ها در کیفیت نهایی سازه بسیار تعیین کننده است. چرا که باید استحکام سازه را در برابر عوامل مختلف فیزیکی و شیمیایی بالا نگه دارد. که می توان از مقاومت در برابر زلزله، باد و طوفان، نفوذ حشرات، تغییرات دمایی و … اشاره کرد. پانل ها انواع مختلفی دارند، که می توان به نوع ساندویچ پانل سقفی ،دیواری، دکوراتیو و… اشاره کرد. همچنین از لحاظ اقتصادی نیز برتری چشمگیری در مقایسه با مصالح سنتی دارند. اما چه عواملی باعث ایجاد معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت می شود؟ در ادامه به این پرسش پاسخ می دهیم.

مطالب پیشنهادی  ساخت سوله با ساندویچ پانل

معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت

معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت را بدانید

پوسیدگی

از جمله مهم ترین ویژگی های یک پانل با کیفیت میزان مقاومت آن در برابر زنگ زدگی و خوردگی است. این ویژگی سبب می شود تا از آن ها در مناطق شرجی و مرطوب استفاده شود. برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی باید از مواد آلی در ساخت ورقه های پانل ها استفاده شود. در صورتی که این مواد با ضخامت استاندارد بر روی ورقه های فلزی قرار نگیرد یا دارای فرورفتگی و خراش باشند، موجب کاهش کیفیت پانل می شود. در صورتی که پانل در معرض آلاینده های مختلف، تغییرات دمایی و … قرار بگیرد به راحتی دچار پوسیدگی و خوردگی می شود. همچنین با ورود رطوبت به داخل آن، باعث رشد قارچ و باکتری در آن می شود. که این مواد زمینه ساز پوسیدگی ها و خوردگی ها می شوند. همچنین توانایی نفوذ به عایق پانل را نیز دارند. که این به معنای تخریب کامل پانل است. 

قیمت ساندویچ پنل

استحکام

نقش مقاومت سازه در معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت

پانل ها با توجه به نوع سازه و قسمتی که بکار می روند دارای ضخامت های مختلفی هستند. از همین رو کاهش بیش از حد ضخامت آن موجب کاهش مقاومت و کیفیت آن می شود. که این سبب می شود در برابر عوامل مختلف محیطی توان مقاومت نداشته باشد و فرو بریزد. از همین رو باید از میزان ضخامت استاندارد پانل اطلاع داشته باشید. و با مشورت با افراد متخصص با توجه به قسمتی که می خواهید پانل را نصب کنید میزان ضخامت آن را تعیین کنید. 

عایق نامناسب

یکی دیگر از عوامل مهم در معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت، عایق نامناسب آن می باشد. چرا که عایق بودن در برابر حرارت و آلودگی های صوتی در این سازه بسیار با اهمیت است. و یکی از مهم ترین دلایل انتخاب این نوع سازه در ساخت کارخانجات، سوله ها و… همین عایق بودن آن می باشد. کیفیت عایق پانل ارتباطی مستقیمی با جنس و کیفیت فوم میانی دو ورقه آن دارد. این فوم (عایق) در مدل های مختلفی همچون فوم xps و از مواد مختلفی همچون پلی اورتان ساخته می شود. در صورت عدم استفاده از فوم و مواد مناسب در ساخت آن، احتمالا با نفوذ آب، حشرات، انتقال مستقیم حرارت و نفوذ آلودگی صوتی به داخل مواجه خواهید شد. پس حتما از کیفیت و نوع عایق پانل اطلاع کسب کنید. که در غیر این صورت سازه شما فاقد ایمنی و استحکام لازم می باشد.

مطالب پیشنهادی  درب کشویی سردخانه | درب ریلی سردخانه
جنس ورقه های فلزی 

نقش ورقه ها درمعایب ساندویچ پانل های بی کیفیت

ورق های فلزی تشکیل دهنده دو لایه بیرونی پانل ها هستند. این ورق از جنس های مختلفی تشکیل شده است که می تواند از جنس گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک و … باشد. این ورق ها نقش مهمی را در کیفیت و ساخت سازه بر عهده دارند. به همین دلیل باید دارای استاندارد و از فولاد آلیاژی با کیفیت ساخته شده باشند. همچنین این ورق ها نقش مهمی در طول عمر پانل ها ایفا می کنند. 

خرید ساندویچ پانل های با کیفیت

همان طور که اشاره کردیم عوامل متعددی در کیفیت نهایی پانل ها اثرگذار هستند. همچنین روش و نوع ساخت که باید استاندارد و مطابق با معیارهای روز دنیا باشد بسیار با اهمت هستند. در ایران مجموعه کبیرپانل که دارای سابقه ای درخشان در این زمینه است، تولید کننده انواع پانل ها مطابق با استاندارد های روز دنیا می باشد. این مجموعه انواع پانل ها را با استفاده از مواد اولیه بسیار با کیفیت تولید و روانه بازار می کند. به همین دلیل با تهیه سازه خود از این مجموعه، دیگر نگران معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت و نامرغوب نباشید. همچنین برای کسب اطلاعات تکمیلی و نحوه خرید می توانید با کارشنسان ما تماس حاصل فرمایید. تا شما را در خرید سازه ای ایمن، مقاوم و با کیفیت راهنمایی کنند. 

 ۰۲۱۲۸۴۲۴۸۳۰
 ۰۲۱۲۶۷۶۰۶۲۶
 ۰۲۱۲۶۷۶۰۲۰۸
 ۰۹۱۲۸۴۸۱۴۴۹
 ۰۹۱۲۱۲۰۴۴۴۶
 ۰۹۱۲۹۵۳۰۸۳۸

 

 

 

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[kkratings]

جدیدترین مقالات

ارتباط با دفتر فروش :

جستجو در مقالات